З редакції в ізолятор: журналістика по-донецьки

ПОЛІТИКА
25 червня, 15:26
З редакції в ізолятор: журналістика по-донецьки

Тюремні записки та кримінальні віцеспікери: історія одного арешту.

Вечір у хату, любі друзі та шановні читачі.

25 червня 2025 року виповнилося 23 роки з того дня, коли слідчий податкової міліції Максим Сабіна вдягнув на мене наручники в редакції донецької газети «Салон Дона і Баса» й відправив до ізолятора тимчасового тримання.

Як виявилося згодом, жоден інший правоохоронний орган не погодився виконати замовлення тодішнього першого віцеспікера Верховної Ради України Геннадія Васильєва, ображеного на мої статті, опубліковані в інтернет-виданні «Україна кримінальна». І лише голова Державної податкової адміністрації Донецької області Олександр Папаїка, сина якого я також допікав дошкульними публікаціями, з радістю наказав підлеглим мене затримати. Для цього слідчий Сабіна обвинуватив мене в тому, що я не сплатив податки на суму, еквівалентну 67 (!) тисячам доларів — бо менша сума не давала змоги тримати обвинуваченого під вартою.

З ув’язнення мене було звільнено за 10 днів — на вимогу обуреного президента Леоніда Кучми, який 6 червня 2002 року навіть виступив із цього приводу на колегії Генеральної прокуратури України, де представляв колективу ГПУ новопризначеного генпрокурора Святослава Піскуна. Ось що сказав Данілич щодо мого затримання:

Втім, ця історія дорого обійшлася владі: в ІТТ я довідався від сокамерника, що тодішній голова Донецької обласної державної адміністрації Віктор Янукович також сьорбав у молоді роки тюремну баланду.

Вийшовши на волю, я опублікував свої «Тюремні записки», з яких країна вперше довідалася про колишні судимості нинішнього ростовського вигнанця.

Автор : Володимир Бойко
Читайте також:
Історія
Письменника назвали «буржуазним націоналістом» та «продажним бандерівцем», а вірш деякий час ніде не друкували.
02 липня, 06:05
Історія
Акт Відновлення Української Держави – це один із етапів боротьби українців за власну державність у розпалі Другої світової війни.
30 червня, 06:09
Історія
Від Косового поля до Конституції: історія одного дня в століттях.
28 червня, 11:05
Війна
2014 року у ніч проти 14 червня у небі над Луганськом російські окупанти збили військовий транспортний літак. Це був український Іл-76.
14 червня, 13:32
Історія
Смертна кара за еміграцію: радянський закон від 9 червня 1935 року.
09 червня, 16:07