За несплачені податки від нелегальних сигарет можна було б придбати 30 винищувачів F-16

ПОЛІТИКА
18 червня, 17:00
За несплачені податки від нелегальних сигарет можна було б придбати 30 винищувачів F-16

Тіньова торгівля тютюновими виробами призвела до втрат бюджету у розмірі 42,5 млрд грн (понад $1 млрд) у 2022-2023 роках

Про це йдеться у повідомленні Американської торговельної палати в Україні (АСС).

«Втрати Державного бюджету від нелегальних ринків у різних секторах економіки є величезними. Лише тіньова торгівля тютюновими виробами призвела до втрат бюджету у розмірі 42,5 млрд грн (понад $1 млрд) у 2022/23 роках. На ці кошти можна було б придбати тридцять винищувачів F-16, критично необхідних для захисту неба над Україною», – зазначають в АСС.

За даними асоціації, ліквідація тіньових ринків забезпечить рівні правила гри для бізнесу в Україні та підвищить інвестиційну привабливість.

«Щоб фінансувати боротьбу за перемогу, росія повинна заплатити, а тіньова економіка має бути ліквідована», – йдеться у повідомленні.

Як зазначалося з посиланням на дослідження «Кантар Україна», станом на перший квартал 2024 загальний рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні хоч і знизився до 19,1% (проти 25,7% наприкінці 2023 року), але все ж залишається надзвичайно високим. Річні втрати бюджету оцінюються в 24 млрд грн.Обсяг тіньового ринку сигарет в Україні становить 7 млрд штук.

Більша частина тютюнової продукції (57%), що маркована позначкою Duty Free або призначена для експорту, і нелегально продається в Україні, має напис про те, що виробником є Винниківська тютюнова фабрика. Майже половина цієї групи нелегальної продукції – сигарети Сompliment з маркуванням Duty Free (45%).

Скорочення тіньового ринку сигарет може бути пов’язано з посиленням контролю з боку держави за реалізацією нелегальної продукції.

В середині травня детективи БЕБ провели 24 одночасних обшуки на виробництвах та у складських приміщеннях чотирьох виробників сигарет, які підозрюються у незаконному виготовленні тютюнової продукції та їх подальшій реалізації в Україні та країнах ЄС. Серед них – на Винниківській тютюновій фабриці.

Під час обшуків детективи виявили виробничі лінії та понад 1 млн пачок сигарет «Compliment», «Marshal», «URTA», «BRUT», «BL», «Marvel» тощо без марок акцизного податку.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Активи Медведчука двічі присвоїв пов’язаний із Татаровим бізнесмен
09:03
Кримінал
НАБУ і САП викрили «Слугу народу» Задорожнього на відкаті у 3,4 млн ₴. Раніше він працював в івент-агенції GB Event by Kvartal 95
вчора, 19:42
Кримінал
Він не вніс до декларації відпочинок на Мальдівах за 500 000 грн та купівлю корпоративних прав на 4,8 млн гривень.
вчора, 16:17
Політика
Ухилянти Біленького продовжують грабувати бюджети всіх рівнів.
12 липня, 15:46