Загроза повномасштабного конфлікту на кордоні Білорусі та Польщі

СВІТ
24 листопада, 10:48
Загроза повномасштабного конфлікту на кордоні Білорусі та Польщі
Фото: cepa

Хоча зараз прикордонна криза прийняла новий обіг, незрозуміло, що може статися далі.

На думку наукової співробітниці Меморіального фонду жертв комунізму Міхти Челс, криза на білорусько-польському кордоні, хоч і послаблена, проте, протистояння може перерости й у повномасштабний конфлікт.

Якщо світ, щось і знає про білоруського диктатора Олександра Лукашенка та його друзів у Кремлі, то це те, що від них необхідно чекати несподіванок.

Раптом Лукашенко перетворився з гордовитого та ізольованого самодержця, який грандіозно відмовляється приймати дзвінки канцлера Німеччини, на фігуру, яка бере слухавку і навіть дає інтерв'ю іноземним ЗМІ. Мігрантів відвезли з кордону, але невідома кількість тих, хто замерз до смерті.

Все скінчено? Можливо, ні. Вже є повідомлення про те, що Білорусь змінила тактику, допомагаючи дрібнішим групам перетинати кордон із ЄС. Наприклад, повідомляється, що не менше 50 людей намагалися прорвати кордон 22 листопада.

Менш ніж два тижні тому Росія відправляла до Білорусі військові літаки для підтримки білоруських винищувачів, а Лукашенко, який спровокував кризу, погрожував закрити Ямальський газопровід, яким йде природний газ від Росії до Польщі та Німеччини.

Повідомляється, що Лукашенко також попросив Путіна дозволити російським військовим контролювати ділянки кордону Білорусі.

Однак, якщо його метою було поглибити розбіжності між Польщею та ЄС шляхом створення кризи, у відповідь на європейські санкції, він зазнав невдачі. Це питання, зблизило Польщу та ЄС, оскільки мова йде про захист суверенітету Польщі від зовнішніх загроз.

Для польського уряду криза з мігрантами допомогла відвернути увагу від інших проблем, таких як зростання інфляції та зниження рейтингу правої провладної партії (частково викликане смертю вагітної молодої жінки, яка не змогла зробити аборт за новим законом країни). Країни ЄС запропонували Польщі допомогу у вигляді прикордонників, що значно ускладнило реалізацію планів Кремля та білоруського диктатора.

вибір редакції
Читайте також:
Наразі там знаходиться понад 2000 нелегалів.
01 грудня, 12:23
Ситуація, що створює, на перший погляд, проблеми для Європи, може мати несподівані наслідки для нашої держави.
16 листопада, 17:40
Тисячі мігрантів ламають паркани і намагаються потрапити до Польщі.
15 листопада, 14:23
Польські дипломати вважають можливою миротворчу операцію на Донбасі за участю НАТО.
16.02.2020, 07:24
Варшавська битва відбулася 13-25 серпня 1920 року. Тоді об’єднане польсько-українське військо розгромило 200-тисячну армію більшовиків.
27.01.2020, 19:29
Анджей Дуда висловив обурення з приводу замовчування ролі поляків у боротьбі проти нацизму у Другій світовій війні.
24.01.2020, 09:15