Загроза повномасштабного конфлікту на кордоні Білорусі та Польщі

СВІТ
24.11.2021, 10:48
Загроза повномасштабного конфлікту на кордоні Білорусі та Польщі
Фото: cepa

Хоча зараз прикордонна криза прийняла новий обіг, незрозуміло, що може статися далі.

На думку наукової співробітниці Меморіального фонду жертв комунізму Міхти Челс, криза на білорусько-польському кордоні, хоч і послаблена, проте, протистояння може перерости й у повномасштабний конфлікт.

Якщо світ, щось і знає про білоруського диктатора Олександра Лукашенка та його друзів у Кремлі, то це те, що від них необхідно чекати несподіванок.

Раптом Лукашенко перетворився з гордовитого та ізольованого самодержця, який грандіозно відмовляється приймати дзвінки канцлера Німеччини, на фігуру, яка бере слухавку і навіть дає інтерв'ю іноземним ЗМІ. Мігрантів відвезли з кордону, але невідома кількість тих, хто замерз до смерті.

Все скінчено? Можливо, ні. Вже є повідомлення про те, що Білорусь змінила тактику, допомагаючи дрібнішим групам перетинати кордон із ЄС. Наприклад, повідомляється, що не менше 50 людей намагалися прорвати кордон 22 листопада.

Менш ніж два тижні тому Росія відправляла до Білорусі військові літаки для підтримки білоруських винищувачів, а Лукашенко, який спровокував кризу, погрожував закрити Ямальський газопровід, яким йде природний газ від Росії до Польщі та Німеччини.

Повідомляється, що Лукашенко також попросив Путіна дозволити російським військовим контролювати ділянки кордону Білорусі.

Однак, якщо його метою було поглибити розбіжності між Польщею та ЄС шляхом створення кризи, у відповідь на європейські санкції, він зазнав невдачі. Це питання, зблизило Польщу та ЄС, оскільки мова йде про захист суверенітету Польщі від зовнішніх загроз.

Для польського уряду криза з мігрантами допомогла відвернути увагу від інших проблем, таких як зростання інфляції та зниження рейтингу правої провладної партії (частково викликане смертю вагітної молодої жінки, яка не змогла зробити аборт за новим законом країни). Країни ЄС запропонували Польщі допомогу у вигляді прикордонників, що значно ускладнило реалізацію планів Кремля та білоруського диктатора.

Читайте також:
Історія
Ґданський музей зробив виставку, присвячену мешканцям Померанії, призваним до армії Третього Рейху під час Другої світової війни.
20:14
Світ
Гжегож Браун назвав наявність газових камер «фейком»
10 липня, 19:51
Політика
Дуда пригрозив закрити аеропорт Жешува, через який проходить 95% військової допомоги Україні.
10 липня, 10:29
Війна
Третя світова на порозі? Поляки поділилися своїми страхами.
02 липня, 13:53
Політика
Міністерство культури Польщі вже розробило план евакуації творів мистецтва у разі нападу.
23 червня, 11:04
Політика
Сейм Польщі затвердив 11 липня Національним днем пам’яті «жертв геноциду, вчиненого ОУН та УПА на східних землях Другої Речі Посполитої».
05 червня, 17:57