Захід готується до затяжної війни в Україні

ВІЙНА
01.10.2023, 07:36
Захід готується до затяжної війни в Україні

Можливе надання Україні балістичних ракет ATACMS допоможе ЗСУ, але також не стане вирішальним.

Західний військовий аналітик Майкл Кофман із Фонду Карнегі за міжнародний мир заявив, що в країнах Заходу все більше схиляються до того, що війна Московії проти України буде довгою і її не вдасться закінчити однією вдалою операцією ЗСУ.

У черговому випуску подкасту War On the Rocks Кофман оцінив перші результати контрнаступу ЗСУ на півдні України, під час якого українським військам майже за чотири місяці вдалося прорвати російські оборонні укріплення, але вони поки що не змогли досягти переконливого успіху та звільнити значну територію.

Експерт вважає, що в минулому на Заході дехто вважав, що «ця наступальна операція дозволить Україні вести переговори з відносної позиції сили, що вона змусить Московію вести переговори».

«Від цієї думки, хоч і не повністю відмовилися, але вона значною мірою відходить на другий план, — вважає Кофман. — І люди розуміють, що війна буде довгою, що потенційні швидкі способи зробити цю війну коротшою залишилися в минулому.

І основне планування тепер має зосередитись на довшому конфлікті, в якому, як і у всіх війнах, будуть різні фази».

На думку експерта:

У разі, якщо ЗСУ під час нинішнього наступу вдасться взяти місто Токмак у Запорізькій області, це означатиме відносний успіх операції. Захоплення Токмака фактично переріже російське угруповання на півдні надвоє.

ЗСУ, очевидно, вдалося прорвати лінію оборони російських військ у районі села Роботине, проте Кофман поки що не схильний називати це вирішальним проривом.

Він вважає, що українська армія «розширює пролом», пробитий в російській обороні, але поки що його масштаби не дозволяють говорити про перелом, який може настати, якщо ЗСУ вдасться ввести в бій значну кількість бронетехніки і створити серйозні проблеми для російських військ.

Погіршення погоди цієї осені хоч і не стане вирішальним фактором, який може зупинити український контрнаступ, але матиме значення.

За словами аналітика, українські військові діють невеликими піхотними групами, для яких бездоріжжя не є серйозною перешкодою, але якщо ЗСУ хочуть швидко розвинути успіх, їм потрібно буде вводити бронетехніку, яка залежить від відносно міцного ґрунту.

Можливе надання Україні балістичних ракет ATACMS допоможе ЗСУ, але також не стане вирішальним.

Аналітик вважає, що якщо, як повідомляють західні ЗМІ, українські військові справді отримають варіант цієї ракети з касетною, а не фугасною боєголовкою, це допоможе Києву вражати більшу кількість російських цілей.

Однак Кофман зазначає, що ЗСУ буде складно визначати цілі, становище яких швидко змінюється (наприклад, групи офіцерів чи військові колони), і в цьому питанні їм доведеться покладатися на допомогу західних союзників.

Нагадаємо, що раніше високопосадовець однієї з країн G7 заявив, що війна, судячи з усього, триватиме довше, ніж припускали багато офіційних осіб раніше цього року, але повільний прогрес у контрнаступі України стримав очікування.

За його словами, тепер союзникам необхідно спланувати фінансове забезпечення, щоб продовжувати підтримувати Київ упродовж такого тривалого військового конфлікту.

Лідери G7, включаючи президента США Джо Байдена, озвучили свій прогноз на Генеральній Асамблеї ООН, яка розпочалася у Нью-Йорку 16 вересня.

Представники країн «Великої сімки» кулуарно обговорили питання у понеділок і погодилися з тим, що війна, швидше за все, триватиме у середньостроковій чи довгостроковій перспективі, повідомив представник Держдепартаменту США.

США та їхні союзники з G7 («Великої сімки») вважають, що війна в Україні може затягтися на 6-7 років, і враховують цей сценарій при плануванні витрат, повідомив Bloomberg.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Вже можна говорити про наслідки, переможців і переможених, а також вплив подій у Сирії за минулий тиждень на решту світу.
10:04
Кримінал
Слуги Феміди із Гааґи досі працюють за методичками часів Холодної війни, ігноруючи дійсність. Дарма втрачений час не поверне людські життя.
10 грудня, 14:51
Політика
Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.
06 грудня, 20:33
Світ
Захід зіткнувся з «дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку росії
06 грудня, 18:11
Світ
95% — саме стільки голосів набрав сирійський узурпатор на президентських «виборах» 2021 року. Нині ці відсотки його країна витравлює кров'ю.
04 грудня, 13:44
Війна
10 головних запитань про війну в Сирії.
04 грудня, 10:45