Захід навмисно відтерміновує вступ України до НАТО — The Wall Street Journal

ПОЛІТИКА
14 липня, 17:21
Захід навмисно відтерміновує вступ України до НАТО — The Wall Street Journal

На превеликий жаль, «невідворотний» шлях України до Північноатлантичного альянсу вимощений невизначеністю. Не всі держави-члени «за».

Такі відомості після завершення ювілейного саміту  НАТО у Вашинґтоні оприлюднило впливове американське видання The Wall Street Journal. Фінальне комюнікé разом з угодою — це радше сильний жест підтримки України західними партнерами й не більше.

Членство Києва у НАТО може бути легко заблоковане, якщо Дональд Трамп повернеться до Білого дому на правах президента США. У комюніке за підсумками саміту наявні розбіжності всередині Альянсу, зокрема щодо терміновості ухвалення вступу України.

Цілком імовірно, що вже наступного року НАТО зіткнеться із серйозними перешкодами у разі, якщо Трамп переможе на виборах у листопаді та змусить Україну піти на компроміс. Тобто вимагатиме від Києва капітулювати перед вимогами Москви заради вигаданого миру.

«Необоротності не буває, тож усі ці обіцянки лідерів держав-учасниць НАТО не гарантують майбутнього фінансування... Але, зважаючи на все, адміністрація президента Джозефа Байдена готова поставитися до цього набагато серйозніше, ніж рік тому, коли вона займала оборонну позицію і не хотіла навіть думати про членство України у НАТО», — коментує ситуацію колишній високопоставлений співробітник Державного департаменту Європи та науковий співробітник Атлантичної ради пан Деніел Фрід.

Пообіцявши колись прийняти Україну, Альянс не призначив перемовини з Києвом про можливий вступ і не намітив графіку, коли вони можуть розпочатися. Ще 2008 року НАТО запевнило Україну, що вона стане членом Альянсу.

Тепер деякі країни-члени кажуть, що для прийняття України необхідно дочекатися закінчення конфлікту проти РФ і активізації зусиль щодо боротьби з корупцією. Розмови про можливе членство супроводжувалися кроками щодо зміцнення Збройних Сил України, зокрема, оголошенням, що Альянс збирається поставити Києву перший із десятків літаків F-16.

США та держави-союзники також заявили, що нададуть Україні 6 додаткових сучасних систем ППО та озброєння на суму понад $40 мільярдів протягом наступного року. Однак деякі дії НАТО та його партнерів не вдалися попри обіцянки.

І Вашинґтон, і Лондон, і тим паче Берлін із Римом досі не дозволили Києву використовувати надані ними західні ракети класу «земля-земля» для завдання ударів по цілях на російській території. А оголошені НАТО витрати далекі від 5 або 10-річних зобов'язань, про які країни-союзники розмірковували за зачиненими дверима.

У рамках зусиль, які деякі посадовці Альянсу назвали «захистом від Трампа», НАТО підтвердило, що візьме на себе відповідальність за координацію підготовки українських військ та постачання Києву військової техніки із матеріально-технічними засобами. Альянс також спрямує в Україну високопосадовця НАТО для сприяння більш тісній співпраці.

«Ми маємо знову згадати, що в НАТО та Європейській спілці завжди існує можливість чи ризик того, що одна країна накладе на щось вето... Якби ми працювали з усіма «якщо» у світі, ми не змогли б зробити жодних дій», — заявила прем'єр-міністр Данії панні Метте Фредеріксен.

Водночас «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що станом на тепер існує щонайменше 5 переконливих причин запросити Україну до НАТО. Проте західні лідери знову використали «сильні» слова, не змігши підкріпити їх рішучими діями.

Читайте також:
Війна
Ресурсна федерація московії не монолітна держава, а Колос на глиняних ногах. Тому вона має свої слабкості, котрі прагне сховати від світу.
28 жовтня, 19:27
Світ
Цьогорічний саміт БРІКС в окупованій Москвою столиці Татарстану довів байдужість половини світу до України. Їм ближчі дешеві ресурси із РФ.
24 жовтня, 13:48
Війна
На берегах річки Потомак свідомо вагаються і надалі допомагати Києву. Для Вашинґтона вигідно послаблювати, але не знищувати міць Москви.
23 жовтня, 13:49
Війна
Проблемою ЗСУ в лютому 2022 року був уряд, який вперто відмовлявся прийняти реальність, і тому «не вірив», що росіяни вторгнуться.
23 жовтня, 11:00
Війна
За кілька місяців відбудуться 3 роковини великого нападу РФ на України. У міру того, як війна затягується, частіше звучать заклики до миру.
21 жовтня, 19:23
Політика
Київ стикається із непевним майбутнім на тлі зменшення західної підтримки. Безпосередня загроза походить від президентських виборів у США.
17 жовтня, 20:33