Західні Балкани підтримують євроінтеграцію України

СВІТ
15 червня, 21:47
Західні Балкани підтримують євроінтеграцію України

Візит прем'єр-міністрів Албанії та Чорногорії до української столиці ознаменував нову еру у відносинах Тирани та Подгориці з Києвом.

Еді Рама і Дрітан Абазович відверто заявили, що готові поступитися першістю й пропустити нашу державу в Європейський союз, адже для українців – це питання виживання.

Відповідні виступи голів урядів двох балканських республік виклали на Офіційному інтернет-представництві Президента України, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Під час спільної пресконференції албанський та чорногорський прем'єр-міністри запевнили Володимира Зеленського у тому, що інтеграція до ЄС завше легша для груп, аніж поодиноких держав, але російське вторгнення істотно змінило ситуацію.

Фактично, Еді Рама і Дрітан Абазович надіслали Брюсселю чіткі вимоги: не допустити більше появи будь-яких "сірих зон" чи "санітарних утворень", оскільки від цього виграє Москва або Пекін, і від надання кандидатського статусу (що є лише символізмом – прим. ред.) нарешті перейти до надання повноправного членства в ЄС.

Доволі знаково, що голова уряду Албанії підсумував свій виступ наступним чином – Тирана у жодному разі не образиться, якщо Києву дадуть кандидатство, ба навіть, якщо Україна раніше стане учасницею європейської спілки вільних і демократичних держав, адже Західні Балкани не прогресують у переговорах про вступ.

Насамкінець Еді Рама і Дрітан Абазович порадили Володимиру Зеленському визнати незалежність Республіки Косово, яка, до слова, запровадила антиросійські санкції та вже навчає українських саперів якісному розмінуванню.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що наступним осередком напруги після російської агресії в України, ймовірно, буде конфлікт між Грецією та Туреччиною в Егейському морі.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Опінії
Як у воюючій країні забрали з бюджету 264 млрд грн для чорної діри "Нафтогазу".
26 червня, 18:45
Політика
російський олігарх за величезні "хабарі" підкуповує "Иліти"
20 червня, 13:25
Світ
Влада і народ Казахстану не визнають квазідержавні утворення (кремлівські лімітрофи), оскільки їхнє існування суперечить міжнародному праву.
17 червня, 21:47
Світ
Поки західні країни надають українським захисникам необхідну зброю, техніку і боєприпаси, ізраїльська держава воліє лишатися осторонь.
17 червня, 19:23
Світ
Компанія продовжує перебувати під тимчасовим управлінням енергетичного регулятора країни.
15 червня, 11:34
Світ
На чорному континенті загострюється проблема масового голоду, адже пшениця з росії та України покриває понад 40% потреб населення Африки.
14 червня, 07:56