"Заколот" прігожина може нести загрозу Україні та Білорусі

27.06.2023, 13:15
"Заколот" прігожина може нести загрозу Україні та Білорусі

росія робить спробу інтернаціоналізувати російсько-українську війну. Перетворити її, як мінімум, на регіональний військовий конфлікт.

Заколот вагнерівців став найбільшою військово-політичною кризою у рф за останні 30 років – після подій осені 1993 року.

Мова про розгін З’їзду народних депутатів і Верховної Ради росії, відомого також як «Штурм Білого дому», «Розстріл Будинку Рад» та «Жовтневий путч» (тривав з 21 вересня по 4 жовтня 1993 року).

Тому, гадаю, російське керівництво доклало максимум зусиль, щоб нинішню кризу локалізувати якнайшвидше.

У цьому контексті роль лукашенка як миротворця видається не випадковою. Він уже давно на підтанцьовуванні у кремля – і діє належним чином.

Я думаю, що пригожин спочатку мав на меті не повалення путінського режиму. Адже саме путін фактично створив військово-кримінальну армію вагнерівців. Скоріше, пригожин хотів політичного знищення міністра оборони рф – шойгу, який є його конкурентом у плані впливу на фінанси Міноборони. Це факт.

Пригожин чітко побачив малий авторитет шойгу у військах. І події 24 червня це лише підтвердили. Той же керівник генштабу герасимов, з яким також воює пригожин, має значно більший авторитет і серед офіцерів, і в армії загалом.

Сам формат завершення конфлікту свідчить про бажання всіх сторін обмежити його негативні наслідки. Але навряд чи можна сказати, що все вже вирішено. Що пригожин просто перебереться тепер у Білорусь і буде там тихенько сидіти.

Треба розуміти, що пригожин – військовий злочинець із величезним стажем, який уже відчув запах крові. Про це свідчать його численні заяви, дії. Та й дії самих вагнерівців.

Пам’ятаєте, 2020 року в Білорусі затримали понад 30 вагнерівців, яких потім передали росії?

Тепер їх там можуть опинитися вже сотні, тисячі. З реальним бойовим досвідом. І це дуже серйозна загроза Білорусі. Тим більше – у контексті майбутнього розміщення там російської тактичної ядерної зброї.

росія (і мені це здається очевидним) робить результативну спробу інтернаціоналізувати російсько-українську війну. Перетворити її, як мінімум, на регіональний військовий конфлікт. Із залученням до нього низки країн регіону. Це серйозна небезпека.

При цьому 24 червня і Україна, і багато держав світу могли переконатись, що російська система влади абсолютно прогнила. Ось тільки швидко використати ці знання ми, схоже, навряд чи зможемо. Це не ефект чарівної палички. Але я впевнений, що наші захисники обов’язково скористаються здобутими знаннями. Нехай не завтра, нехай післязавтра. Але це неодмінно станеться.

Автор : Євген Магда
Читайте також:
Війна
За ці ж кошти можна було захистити значно більше територій.
09:29
Світ
Після призову юнаки не зможуть вступити до вищих навчальних закладів, доки не завершать службу.
вчора, 18:43
Опінії
На переговорах, судячи з заяви Лаврова, для «представників російської культури в Україні» вимагатимуть обов'язкові квоти в органах влади
вчора, 17:28
Опінії
Щодо ведення сучасної війни наші сержанти та офіцери, мають самі їхати у країни НАТО та проводити курси.
вчора, 15:47
Опінії
Ми як уламок російської імперії ніяк не можемо відірватися від орди, ухвалюємо ординські закони, даємо владу ординським опричникам
вчора, 09:23
Новини
Номінально державні компанії працюють на добробут конкретних приватних осіб.
10 червня, 09:05