Законопроєкт про рівні можливості батьків і матерів: аналіз

ПОЛІТИКА
25.06.2020, 14:28
Законопроєкт про рівні можливості батьків і матерів: аналіз
Фото: Google

Автори пишуть, що проєкт забезпечить рівні можливості батьків в роботі й родині.

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною». Авторами виступила ціла група народних депутатів від фракцій «Слуга народу» та «Голос».

Народні обранці пишуть, що законопроєктом пропонується забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності із сімейними обов'язками; створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

Новації від депутатів

Народні обранці пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю, «Про відпустки», зокрема, передбачити скорочення робочого дня не лише для одиноких мам, а і батьків, дідусів, бабусь, що доглядають за дитиною. Їм також можуть надавати відпустку за власний рахунок і з частковим збереженням заробітної плати (на сьогодні таке право мають лише жінки).

При цьому чоловік, за бажанням, може піти в оплачувану відпустку по догляду за дитиною (в народі «декрет») до трьох років. Пропонується, аби відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається не пізніше трьох місяців з дня народження дитини таким працівникам:

1) чоловіку, дружина якого народила дитину;

2) батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;

3) бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Крім того, відпустка по народженню дитини надається лише одній з осіб. А тривалість надання такої відпустки визначається працівником, у заяві про її надання, з урахуванням вимог встановлених абзацом першим частини першої цієї статті.

Коротко про авторів

Не варто втішатися цим новаціям, більшість авторів законопроєкту, пов'язана із фондом Джорджа Сороса «Відродження», тому говорити, що це зроблено з гуманних почуттів не варто. Річ у тім, що дехто з експертів вказує на те, що ці зміни можуть бути подальшим трампліном для нетрадиційних пар, які будуть намагатися усиновити дітей.

Також не варто забувати, що даний проєкт внесено в рамках втілення програми «ґендерної рівності». Тобто по суті бажання нав’язати чоловікові та жінці не властиві ролі (в силу біології, характеру тощо), які вони називають «стереотипами», однак, чи виграють від цього подружжя питання не просте.

При цьому самі депутати кажуть про велику роль у цьому питанні Олени Зеленської – дружини президента, яка виступає промоутером так званих гендерних дій. Інше питання, хто наділив її правом таких ініціатив, адже вона державним службовцем не є, на посаду не обиралася. З таким же успіхом з законодавчими ініціативами може виступити будь-хто з родичів глави держави.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Політика
Очевидне для багатьох притомних людей, тобто те, про що неодноразово говорилося і писалося, нарешті почало доходити до широкого загалу.
05.08.2022, 19:56
Світ
Серед вітчизняних медіа, на чий рахунок Фонд Керсті Кальюлайд перерахував тисячі євро, вказано і ресурси мільйонера Томаша Фіали.
10.07.2022, 17:09
Політика
Тбілісі планує завершити процес євроатлантичної інтеґрації попри намагання окремих громадян Грузії протистояти цьому.
09.07.2021, 13:32
Політика
Вітчизняні соросята так і не змогли домовитися між собою й визначити ґенеральну лінію партії.
07.06.2021, 12:56
Політика
Проєкт закону зобов'язує так звані грантоїдські організації оприлюднювати джерела своїх доходів.
29.07.2020, 13:06
Новини
Пропонується шукати плагіат у наукових роботах опонентів та опозиціонерів.
06.07.2020, 11:53