Залаштунковий диригент індійсько-пакистанського конфлікту

Залаштунковий диригент індійсько-пакистанського конфлікту
Фото: Facebook

Пекін таємно веде власну гру на півночі півострова Індостан. Мета китайських комуністів - обмежити вплив і вагу своїх опонентів із Нью-Делі.

«Хто цей міцний та грізний старигань?». — На знімку вище бачимо генерал-полковника Чжана Юсі, якому у липні виповниться 75 років, і саме він відповідає у КНР за так званий індійсько-пакистанський напрямок.

Дії комуністичного Китаю на цьому геополітичному векторі вкрай ефективні, а за створенням потужної платформи впливу у Південній та Середній Азії стоїть малопомітна особа. Генерал-полковник Чжан Юся — заступник Центральної військової ради, член Політбюро ЦК КПК, раніше — начальник Управління з розвитку озброєнь.

А ще цей військовик є керівником китайської програми пілотованих космічних польотів «Шеньчжоу». Як і Сі Цзіньпін, він — представник негласної китайської політичної касти «червоних принців», тобто дітей лідерів Комуністичної партії Китаю — власне, «батьків»-засновників КНР.

Чжан Юся є одним із небагатьох, хто входить у коло найближчих і найдовіреніших соратників товариша Сі. Воно й не дивно, адже їхні батьки воювали разом (буквально пліч-о-пліч) у 1940-х роках проти націоналістів із лав «Гоміньдан».

Він — провідний ідеолог розробки високотехнологічного озброєння для Національно-визвольної армії Китаю. А ще, обіймає посаду голови китайської частини у змішаній міжурядовій комісії із військово-технічного співробітництва КНР та РФ.

Але найбільшими проєктами Чжана Юсі стало створення у провінції Сичуань (спрямованої якраз у бік і проти Індії) сучасних військових авіаційних виробництв та посилення ядерного щита Піднебесної. Саме він відповідає за геополітичне стримування Індії та розширення впливу Китаю у Південній та Середній Азії.

Чжан Юся тримає на короткій шворці Пакистан, а віднедавна ще й Афґаністан, де до влади повернувся рух «Талібан». Пекін як ніхто зацікавлений у поступовому переозброєнні Ісламабаду на китайський формат озброєнь.

Залаштунковий диригент індійсько-пакистанського конфлікту_1
Автор : Олексій Кущ
Читайте також:
Політика
Не варто недооцінювати українську лінію у поведінці та політиці КНР. Адже китайська політика меркантильна, цинічна та багатовекторна.
04 березня, 14:53
Світ
Переконана у своїй непереможності московія сильно залежить від свого найбільшого азійського сусіда. КНР приспускає шворку, але не більше.
24 лютого, 21:41
Війна
Російський варіант «переговорів», який враховує «реалії на місці», вимагає від України майже 20 відсотків своєї території
13.12.2024, 11:10
Світ
Китай створює величезні секретні запаси продуктів, сировини та енергоресурсів, - The Economist
24.07.2024, 18:13
Світ
Певно, ви гадали, що найгірші та найогидніші практики із книги «1984» авторства Джорджа Орвелла втілено у СССР і РФ. Але насправді у КНР.
28.05.2024, 08:12
Світ
Аналітики вважають, що Сі Цзіньпін може використовувати науково-дослідний об'єкт для шпигунства. У Пекіні подібні заяви відкидають.
22.02.2024, 19:23