Замість роскосмосу - SpaceX

СВІТ
21.10.2022, 10:20
Falcon 9
Falcon 9
Фото: SpaceX

Європейське космоагентство відмовилося від послуг росіян

Європейське космічне агентство (ESA) обрало SpaceX на заміну роскосмосу для двох важливих космічних місій протягом наступних двох років.

Про це повідомляє Space.com.

Дві місії ESA, які запустить ракета SpaceX Falcon 9 - це космічний телескоп Euclid, який шукатиме темну матерію, і зонд Hera, який продовжуватиме успішну місію NASA DART на астероїди.

Запуски ракет SpaceX відбудуться у 2023-2024 роках. Спочатку планувалося, що обидві місії запустить роскосмос на борту ракет "Союз", але вторгнення рф до України, що триває, спонукало ESA шукати інших підрядників.

Про участь SpaceX у запусках заявив керівник ESA Джозеф Ашбахер після засідання Ради агентства. Оголошення ESA пов’язане з російським вторгненням в Україну та санкціями, що призвели до напруження відносин між західними космічними агентствами та роскосмосом. У лютому 2022 року Ашбацер заявив, що ESA продовжить співпрацювати з Росією у світлі українського вторгнення, хоча експерти з космічної політики сумнівалися у цьому.

Окрім місій Euclid, Hera та ще однієї місії - Earthcare, Європейське космічне агентство вже припинило співпрацю з роскосмосом щодо програми пошуку життя на Марсі.

Читайте також:
Світ
Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці
18 березня, 13:44
Життя
На фотографії заходу Сонця видно, як зірка стоїть над горизонтом та вершинами пагорбів
11 березня, 14:28
Життя
Ймовірність зіткнення є для 2046 року. Астероїд у два-три рази більше за Челябінський метеорит
11 березня, 11:19
Життя
Лауреати Нобелівської премії з фізики довели, наш світ – єдиний океан енергії. Він виникає і за секунди зникає, пульсуючи знову і знову...
17 лютого, 19:32
Світ
Місія Ax-2 на крок наближає Axiom Space до створення комерційної космічної станції на низькій навколоземній орбіті
15 лютого, 11:37
Світ
До запуску SpaceX ще належить провести важливе статичне вогневе випробування всіх 33 двигунів ракети
06 лютого, 14:53