Замість роскосмосу - SpaceX

СВІТ
21.10.2022, 10:20
Falcon 9
Falcon 9
Фото: SpaceX

Європейське космоагентство відмовилося від послуг росіян

Європейське космічне агентство (ESA) обрало SpaceX на заміну роскосмосу для двох важливих космічних місій протягом наступних двох років.

Про це повідомляє Space.com.

Дві місії ESA, які запустить ракета SpaceX Falcon 9 - це космічний телескоп Euclid, який шукатиме темну матерію, і зонд Hera, який продовжуватиме успішну місію NASA DART на астероїди.

Запуски ракет SpaceX відбудуться у 2023-2024 роках. Спочатку планувалося, що обидві місії запустить роскосмос на борту ракет "Союз", але вторгнення рф до України, що триває, спонукало ESA шукати інших підрядників.

Про участь SpaceX у запусках заявив керівник ESA Джозеф Ашбахер після засідання Ради агентства. Оголошення ESA пов’язане з російським вторгненням в Україну та санкціями, що призвели до напруження відносин між західними космічними агентствами та роскосмосом. У лютому 2022 року Ашбацер заявив, що ESA продовжить співпрацювати з Росією у світлі українського вторгнення, хоча експерти з космічної політики сумнівалися у цьому.

Окрім місій Euclid, Hera та ще однієї місії - Earthcare, Європейське космічне агентство вже припинило співпрацю з роскосмосом щодо програми пошуку життя на Марсі.

Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00