Запорізьку АЕС покинув персонал із «Росатома» та частина колаборантів

ВІЙНА
03.07.2023, 07:19
Запорізьку АЕС покинув персонал із «Росатома» та частина колаборантів

У Енергодарі наразі перебувають близько 5-6 тисяч працівників ЗАЕС, які фактично є заручниками російської армії

Близько сотні працівників «Росатома», а також частина колаборантів, які уклали контракти із російською компанією, покинули Запорізьку АЕС і виїхали з Енергодару.

Про це повідомив у коментарі «Українському Радіо» міський голова Енергодару Дмитро Орлов.

За його словами, у тимчасово окупованому Енергодарі наразі перебувають близько 5-6 тисяч працівників Запорізької атомної електростанції, які фактично є заручниками російської армії. Окупаційна влада не дозволяє їм залишати межі міста, але й на роботу ходити їм не дають, бо тим, хто не уклав контракт із «Росатомом», заблокували перепустки.

«Те, що вони зробили з Каховською ГЕС, досить суттєво вплинуло на настрої тих фахівців, які ще залишаються в місті Енергодар. Вони розуміють, що ворог буде здатен на будь-який крок і розміщення вантажівок із вибухівкою свідчить про те, що окупанти готуються до будь-яких сценаріїв», – зауважив Дмитро Орлов.

При цьому, наголосив мер, в Енергодарі не передбачено укриттів у разі вибуху на ЗАЕС.

«Проектно не передбачено, що атомна станція буде атакована військовим шляхом. У будь-яких випадках ядерного та радіаційного характеру на станції, які передбачені в регламентах та інструкціях, місто Енергодар є категорійним. Воно не передбачає укриттів, а передбачає повну евакуацію з міста відповідно до рози вітрів, погодних умов, які будуть на той час. Укриття є тільки в промислових приміщеннях на атомній, тепловій станції, заводах, поряд розташованих», – зазначив Орлов.

Мер Енергодару також зауважив, що російські військові зараз «не дуже активно» пересуваються містом. Водночас посилення обшуків може свідчити про підготовку окупантів до чергового «жесту доброї волі».

Читайте також:
Світ
У 2022 році громадянами росії стали 174 тис. таджиків проти 104 тис. роком раніше.
13.02.2023, 17:32
Світ
Андрій Медведєв повідомив у інтерв'ю, що боїться за своє життя після того, як відмовився продовжити службу в лавах ПВК "Вагнер".
17.01.2023, 15:46
Світ
Разом з екіпажем розбився на "исторической родине"
25.02.2022, 10:08
Світ
Навички знищувати народ України окупанти мабуть випробовують для початку на росіянах
21.02.2022, 10:51
Світ
Додаткова угода дозволяє всеросійському отаману керувати діяльністю путінських посіпак
08.02.2022, 12:23