Засвоїти іноземну мову можна у будь-якому віці, головне — мотивація

08.12.2024, 18:41
Засвоїти іноземну мову можна у будь-якому віці, головне — мотивація
Фото: Novaator

Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.

До такого висновку дійшли науковці у галузі лінгвістики, нейрології та психології із Тартуського університету, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зі слів керівниці міждисциплінарного дослідження професорки Вірве-Аннелі Вігман, чим раніше розпочати вивчення іноземної мови, тим більше шансів опанувати її на дуже високому рівні.

Естонські вчені уми довели, що білінгвізм — або двомовність — розглянутий виключно через призму монолінгвізму, насправді не є шкідливим, оскільки регулярне використання двох і більше мов не зупиняє когнітивний поступ. Свою роль цьому грають різні чинники.

«По-перше, це пов'язано із тим, як розвивається мозок у перші роки життя. Чим старша людина, тим менш пластичний його мозок. По-друге, ми звикаємо до певних рухів. Цим пояснюється, наприклад, акцент: мовленнєвий апарат пристосовується до продукування певних звуків, а мозок звикає до фонетичної системи.

Новонароджені діти здатні розрізняти абсолютно будь-які звуки кожної мови, але у перші 2 рік життя вони в основному втрачають цю здатність, концентруючись на тих особливостях, які важливіші у розмовній мові, яку постійно чують. Цілком зрозуміло, що це піддається копіткому навчанню, але вже не так легко, як у ранньому дитинстві, скажімо, до 7-10 років», — наголосила пані Вігман.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що переважна більшість лауреатів Нобелівської премії (в усіх галузях) — діти забезпечених і високоосвічених батьків. Вони належать до так званого топ-10 у глобальному розподілі за доходами.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07