Завтра полтавцям презентуватимуть європейський живопис про Францію

ПОЛТАВА
10.08.2016, 08:21
Завтра полтавцям презентуватимуть європейський живопис про Францію

Художниця Тетяна Кобзар презентує виставку європейського живопису «Сонячний Прованс. Мелодія Франції». Виставка відбудеться в приміщенні музею В.Г. Короленка (вул. Короленка, 1). Початок о 14.00.

Завтра полтавцям презентуватимуть європейський живопис про Францію _1

На виставці представлені твори професійного європейського живопису «Сонячний Прованс.Квіткові мелодії Франції». Картини створені в стилі експресивного імпресіонізму. Авторська техніка колористична,характеризується, феєричними композиціями. Ірреальне уявлення художниці - це таємничий діалог; що реалізується засобами кольору через глибину сюжету.

Завтра полтавцям презентуватимуть європейський живопис про Францію _3

У тематиці картин простежується настрій Франції. Це добре видно в полотнах «Салют Парижа»,«Лазуровий берег Мандельё-ла-Напуль»,«Осінній Париж», «Сонячний Прованс» тощо.

ДОВІДКА:

Тетяна Кобзар – професійна художниця, народна майстриня з Полтавщини, є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України з 2002 року.

Має вищу педагогічну та художню спеціальну освіту: закінчила Московський університет мистецтв та Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка.

Фахівці називають малярство Тетяни Кобзар "народною картиною ХХІ століття".Любов до народного мистецтва намагався прищепити ще в дитинстві батько. Проте спочатку малювала пейзажі Полтавщини. Лише згодом з'явилася мета – підносити національне, самобутнє. Раніше народну картинумалювали непрофесійні художники. Тетяні Кобзар вдалося поставити народне малярство на професійну основу. Нині роботи художниці в цьому стилі – це якісно новий колоритний образ, у певній мірі казковий переказ традицій, культури та побуту українського народу.

Сьогодні авторка має власний мистецький почерк, який є впізнаваним в мистецьких колах. Художниця не тільки продовжує писати в стилі «народного малярства», а ще й плідно працює в стилі імпресіонізму, тому і виставки у неї завжди різні. Полотна Тетяни Кобзар захоплюють грою надзвичайно яскравих кольорів. Зображення не "підкорюються", законам статичності: вони рухливі, мінливі, а живописні мазки, лінії, плями знаходяться у гармонійній взаємодії.

Виставка живопису «Сонячний Прованс» це – бажання художниці передати глядачеві своє світосприйняття, відобразити реальність, поділитися враженнями, емоціями.

Нинішня виставка Тетяни Кобзар, яка присвячена Франції, відображає бачення європейських краєвидів очима українського митця. Представлені в експозиції 12 мистецьких робіт – своєрідна захоплююча подорож Францією. Натхненна лавандовими просторами синьо-бузкового оксамиту, виноградниками Шампані, Лазурним берегом Канн, квітнучими мімозами Мандельє-ла-Напуль авторка виразила захоплення країною саме через квіткове розмаїття.

В результаті творчого пошуку і фантазії на полотнах з’явилися яскраві квіти, ніби художня вигадка селекціонера, та вишукані пейзажі, виконані в експресивній манері.

Завдяки активній виставковій діяльності (понад 25 персональних виставок) з творами Тетяни Кобзар ознайомилися не тільки полтавці, а й мешканці Києва, Дніпропетровська, Львова, Канева, Батурина, Черкас.

Роботи мисткині зберігаються в Музеї етнографії та художнього промислу НАНУ (м. Львів), Літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка (м. Полтава), Літературно-меморіальному музеї І. П. Котляревського (м. Полтава) та приватних колекціях США, Канади, Німеччини, Франції, Польщі, України та Росії. Входять до каталогів: НСХУ, НСМНМУ, "Народне мистецтво Полтавщини", "Лубенська художня Весна-2015". Біографічна довідка про Тетяну Кобзар увійшла до "Енциклопедії Сучасної України".

Творчість Тетяни Кобзар добре відома в Україні й з успіхом інтегрується у європейський культурний простір.

Персональні виставки Тетяни Кобзар:

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

Полтавський літературно-меморіальний музей І. П. Котляревського

Галерея образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею

Полтавський літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка

Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», палац Кирила Розумовського, м. Батурин

Черкаський обласний художній музей

Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» м. Київ

Музей етнографії та художнього промислу, м. Львів

Центр української культури та мистецтва, м Київ

Art Eco Cafe, галерея сучасного мистецтва, м. Київ

Регіональний центр сучасного мистецтва "Арт-Шик", м. Вінниця

Національна парламентська бібліотека України, Арт-галерея, м. Київ

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
вчора, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
вчора, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28