"Збиті льотчики росії"

ВІЙНА
04 вересня, 07:25
"Збиті льотчики росії"

Пілот Кузьмінов, який передав Україні Мі-8, закликає росіян слідувати його прикладу

Пілот переміщеного в Україну російського гелікоптера Мі-8 Максим Кузьмінов під час фінальної стадії операції був поранений, але йому вчасно надали допомогу.

Про це йдеться у документальному фільмі "Збиті льотчики росії".

У фільмі відновлено хронологію спроб Московії захопити контроль над повітряним простором України, несподіваний для росіян ефективний опір, хворобливе для них знищення бойових літаків та полон старших офіцерів з їхнього льотного складу.

У фільмі значне місце займають відео допитів збитих російських льотчиків.

Як повідомляють автори фільму, російські льотчики стали не лише цінним джерелом інформації для української розвідки, а й важливою частиною "обмінного фонду" – наприклад, за трьох старших офіцерів із льотного складу Московія погодилася віддати 45 захисників Маріуполя.

У фільмі назвали ім’я пілота Мі-8 – це 28-річний Максим Кузьмінов.

Він розповів, як проходила операція і закликав інших російських пілотів слідувати його прикладу.

 "Я зв’язався з представниками розвідки України, пояснив свою ситуацію, на що мені запропонували такий варіант: "Давай, ми гарантуємо тобі безпеку, гарантуємо нові документи, гарантуємо грошову компенсацію, винагороду". Обговорили всі ці деталі й почали планувати безпосередньо мій переліт…

Я зрозумів, що перебуваю поряд з кордоном. Я передав своє місцезнаходження. Сказав: "Давайте спробуємо, я знаходжуся недалеко". І вже остаточно прийняв рішення, перелетів на гранично малій висоті в режимі радіомовчання. Ніхто не знав, що зі мною. Днів 3-4 ніхто не розумів, що сталося. Перелетів, все успішно, приземлився, мене зустріли, зі мною поговорили, пояснили, що до чого".

Максим Кузьмінов
Максим Кузьмінов

У фільмі повідомили, що під час фінальної стадії операції пілот отримав поранення, але йому вчасно надали медичну допомогу. Також було показано кадри евакуації пораненого пілота.

Зазначається, що він отримав усі передбачені законом гарантії безпеки.

На відео Кузьмінов заявив, що в Україні немає ніяких нацистів і фашистів.

"Те, що зараз відбувається – це просто геноцид українського народу. Як українського, так і російського. Основа мого вчинку в тому, щоб не сприяти цим злочинам. Україна однозначно переможе в цій війні просто тому, що народ згуртувався дуже… Ніхто не хоче цієї війни. Коли Україна переможе – це лише питання часу", – говорить він.

Кузьмінов також закликав інших пілотів переходити на бік України.

"Якщо ви здійсните те, що я здійснив, такого роду вчинок, ви аніскільки не пошкодуєте. Ви будете забезпечені до кінця свого життя абсолютно всім. Вам будуть пропонувати роботу скрізь, чим би ви не захотіли займатись. Ви просто відкриєте для себе світ барв. І запам’ятайте: ви просто багато чого не знаєте, багато чого не бачили, як живуть інші люди. Коли вам усе це відкриється, ви свою думку докорінно зміните".

У фільмі наголосили, що Україна надасть російським пілотам, які вирішать перейти на її бік, усі гарантії, передбачені законом, включно з фінансовою компенсацією за передану військову авіатехніку.

Зазначається, що Кузьмінов надає "дуже цінні свідчення про ворожу армійську авіацію, системи зв’язку та аеродромну мережу".

Разом з гелікоптером він перевіз в Україну цінну документацію та секретне технічне обладнання.

23 серпня стало відомо, що нещодавно гелікоптер Мі-8 Збройних сил Росії опинився в Україні внаслідок тривалої спецоперації Головного управління розвідки Міністерства оборони України.  

Пілот і його сімʼя перебувають в Україні, родину завчасно вивезли з РФ. Мі-8 залишився в Україні разом із деталями до літаків-винищувачів, які він мав доставити росіянам.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України нагадує ― наша держава надає усі передбачені міжнародним правом, українським законодавством та відповідними державними програмами гарантії безпеки і винагороди російським льотчикам, які переправлять до України справну авіатехніку.

Читайте також:
Позиція
Вже давно очевидно, що ціна політичного життя ЗЄрмаків й інших «слуг неукраїнського народу» є зменшення населення України.
13:34
Війна
Представники корінних народів великої ресурсної федерації завжди були «гарматним м'ясом». Вони покірно і відносно дешево вмирають за Кремль.
06 грудня, 08:23
Кримінал
Їхній кривавий бізнес — смерть. І вони вправно це доводять на кожному континенті: від Бахмута до Банґі, від Каракаса до Джохара.
05 грудня, 19:51
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ провадить проти нас тотальну війну на винищення. Засобів для цього у ворога ще вдосталь.
05 грудня, 13:34
Війна
Поки лідери держав-учасниць Північноатлантичного альянсу зволікають із постачанням зброї Україні, РФ формує новий ударний кулак.
05 грудня, 06:09
Війна
Окупантів солдатів пригостили отруєним алкоголем та їжею.
02 грудня, 20:34