Збиття "Книджалів" ЗСУ, - це психологічний удар по росії

ВІЙНА
22 травня, 08:05
Заступник начальника Генерального штабу сил оборони Естонії полковник Март Вендла.
Заступник начальника Генерального штабу сил оборони Естонії полковник Март Вендла.

Україна завдала потужного удару по міфу про "непереможні "Кинджали" – Генштаб Естонії

Те, що ЗСУ можуть відбивати ракети "Кинджал", – це психологічний удар по Росії, і це змушує Кремль змінювати плани. Про це сказав заступник начальника Генерального штабу Естонії полковника Март Вендла, - повідомляє ERR.ee.

Полковник Вендла вважає, що збиті "Кинджали" є доказом того, що Україна тепер "може захистити себе та свої важливі об'єкти від гіперзвукових ракет".

"Один із найбільших ефектів цього для росії – психологічний. За міфом про цю зброю, яка була представлена як чудодійна і нестримна, завдано серйозного удару", – зазначає Вендла.

Крім того, вважає він, росії доведеться переглянути свою здатність знищувати значущі цілі, оскільки Україна тепер може ефективно завадити цьому.

При цьому, вважає військовий, уразливість "Кинджалів" не призведе до суттєвого зниження здатності росії доставляти тактичну ядерну зброю, оскільки "існують багато способів застосування ядерної зброї та її доставляння, і гіперзвукові ракети є лише одним із них".

Полковник Вендла також прокоментував повідомлення про репресії щодо розробників "Кинджалів". На його думку, швидше за все, йде пошук цапів-відбувайлів для виправдання невдачі, і це демонструє фрустрацію Кремля.

Вендла зазначив, що збиті в Україні "Кинджали" показують, що зусилля західних країн щодо зміцнення протиповітряної оборони мають сенс і мають продовжуватися.

"Країни НАТО використовують такі ж чи аналогічні системи, які зараз виявилися ефективними проти гіперзвукових ракет в Україні. Таким чином, підтверджено здатність країн НАТО захищатися від таких систем. Це підтверджує [ефективність] розвитку ешелонованої протиповітряної оборони та її важливість", - наголосив Вендла.

За його словами, те саме стосується і Естонії.

"Естонія є членом НАТО. Загалом це також підтверджує, що ешелонована протиповітряна оборона НАТО є ефективною і проти російської "чудо-зброї", - сказав Вендла.

Читайте також:
Війна
Влада Курська зранку заявила про атаку безпілотника на адміністративну будівлю.
24 вересня, 12:35
Війна
Арешт високопосадовців стався на тлі регулярних повітряних атак на Москву.
08 вересня, 06:45
Світ
Син президента ЦАР побив чоловіка і жінку у російському Кисловодську.
07 вересня, 15:02
Війна
З'явилися нові супутникові знімки знищених літаків Іл-76
01 вересня, 09:02
Опінії
путін бреше за однією і тією самою схемою
27 серпня, 17:10
Війна
Раніше Міністерство нападу московії заявило про нічну атаку на Курську та Брянську області
27 серпня, 17:00