«Зе-прокуратура»: реформа суперечить Конституції України, — колишній очільник управління спецрозслідувань ГПУ

УКРАЇНА
25.10.2019, 09:39
«Зе-прокуратура»: реформа суперечить Конституції України, — колишній очільник управління спецрозслідувань ГПУ

Колишній начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк стурбований тим, як команда Володимира Зеленського почала реформувати одне з правоохоронних відомств держави.

Про це ексспівробітник ГПУ заявив у великому інтерв'ю виданню «Главком». Він зокрема наголосив, що запроваджена новим генпрокурором України переатестація і масові «чистки» у відомстві суперечать деяким статтям чинної Конституції України. Сам Сергій Горбатюк як і ще понад 200 прокурорів не були допущені до переатестації, на чому наполягали в Офісі Президента.

Нова влада, яка прагне зарекомендувати себе командою реформаторів і безжальними антикорупціонерами, насправді створює велику кількість ризиків при проведенні атестації в правоохоронному відомстві. На думку колишнього очільника управління спецрозслідувань ГПУ, «своя людина» Зеленського — Руслан Рябошапка, — такими методами вже порушив кілька статей Цивільного кодексу і Закону України «Про прокуратуру». Сергій Горбатюк певен, що скорочення у відомстві як і розпочата переатестація — це показова акція для західних партнерів з метою надання фінансової допомоги чинній владі.

«На тепер можна з впевненістю сказати, що процедура атестації за встановленими правилами вже суттєво негативно вплинула на поточну роботу органів прокуратури. У більшості прокурори переймаються атестацією, тестуваннями й іншими пов’язаними з цим моментами, а не поточною прокурорською діяльністю. Врешті-решт постраждають права та інтереси громадян та держави, які не отримуватимуть належного прокурорського реагування», — констатує колишній службовець ГПУ.

Сергій Горбатюк, який став відомий через розслідування розстрілів на Майдані взимку 2013-2014 років, оголосив про намір оскаржити так звану «Зе-реформу» ГПУ. Наразі він вже підготував заяву до правоохоронних органів на генпрокурора Рябошапку. Саме його посадовець звинувачує у порушенні чинного українського законодавства і саботуванні суспільно важливих розслідувань.