Зеленський хоче довершити те, на що не спромігся Порошенко

Опінії
17.12.2019, 06:21
Зеленський хоче довершити те, на що не спромігся Порошенко

Зміни до Конституції від Зеленського і Порошенка важко розрізнити.

Політик, народний депутат VIII скликання

Нинішня влада перемогла на виборах з гаслами «зробити їх разом». Як усі зрозуміли, «зробити» мали колишню владу з усіма її практиками і традиціями.

То навіщо ж у них списувати найгірше – практики узурпації влади?

Як то кажуть знайдіть відмінності у змінах до Конституції, запропонованих Петром Порошенком у 2015 і у змінах, запропонованих Володимиром Зеленським у 2019.

Ці зміни зруйнують місцеве самоврядування і демократію в Україні. Державна влада і місцеве самоврядування в демократії мають бути розділені «китайським муром» невтручання у владу і в гроші один одного.

Я хочу щоб усі уявили «префекта-конституціоналіста» на рівні округу (укрупненого району) чи області, який «вносить Президенту України подання про зупинення дії ухваленого радою, головою громади, окружною, обласною радою акту, що не відповідає Конституції України».

На основі яких знань префект буде приймати рішення про відповідність Конституції рішень місцевої влади? Чи так, «на око»? І для чого тоді нам Конституційний Суд? Давайте тоді передамо функцію тлумачення і ухвалення рішень про конституційність префектам. І тоді в кожному окрузі Конституція буде звучати по-різному.

Тепер про повноваження президента призначати замість законно обраного міського голови «тимчасового державного уповноваженого». При чому на невизначений строк.

Якщо рішення якогось міського голови чи місцевої ради «створюють загрозу порушення державного суверенітету, територіальної цілісності чи загрозу національній безпеці» для цього є спеціально навчений орган СБУ, який має приїхати і припинити загрозу. Моментально. І цей орган, нагадаю, є під контролем президента. І президент може звернутися до СБУ без всякого префекта.

Тому такі зміни до Конституції не про конституційність, територіальну цілісність чи національну безпеку в рішеннях органів місцевого самоврядування. Це про страх, персональну лояльність і наші гроші.

За таких умов голова громади буде дбати не про інтереси громади, а лише про те, щоб президент його чи її не зняв на основі «конституційного висновку» префекта. А префекту доведеться «дякувати». Тоді про місцеве самоврядування і добробут громад можна забути.

І наостанок. Глава держави, який хоче контролювати місцеве самоврядування, або тиран, або слабак, що не хоче займатися державою – обороною, порядком і захистом прав громадян.

Зеленський хоче довершити те, на що не спромігся Порошенко_1
Зеленський хоче довершити те, на що не спромігся Порошенко_3
Зеленський хоче довершити те, на що не спромігся Порошенко_5

Читайте також:
Опінії
Вплив ліваків на українців, як і взагалі всієї медійної мережі соросят, стрімко падає.
вчора, 12:19
Опінії
Не вистачає мізків і навичок.
вчора, 09:18
Опінії
У ширшому сенсі питання «ефективності мобілізації» — питання здатності держави. Якщо не хочемо зникнути з мапи світу, слід змінювати підхід.
17 січня, 20:36
Опінії
Найбільш цікаве питання зараз — це хто отримає імперію Коломойського?
17 січня, 16:42
Опінії
Один ниций ворог у шкурі українолюба почав відпрацьовувати свої 30 срібняків. Суспільству насаджують патріотичну подобу Люсі Арєстовіча.
17 січня, 13:43
Опінії
Україна і Велика Британія: нові горизонти партнерства чи декларація без реальних зобов'язань?
17 січня, 11:23