Зеленський і Гетманцев знищують економіку України

ЕКОНОМІКА
18 листопада, 15:05
Зеленський і Гетманцев знищують економіку України

Підприємствам простіше закритися, ніж платити непідйомні тарифи на електроенергію.

Українські феросплавні підприємства зупинили роботу, тому що через підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії виробництво перестало бути рентабельним.

Про це заявив виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА) Сергій Кудрявцев.

«Нікопольський та Запорізький заводи феросплавів вже зупинилися. І я не розумію, чому треба підвищувати тарифи, якщо є можливість запросити якусь допомогу з Європейського Союзу, і прибрати цей дисбаланс на ринку та розібратися з боргами» — зауважив Кудрявцев.

За його словами, тарифи для промисловості на електроенергію стали непідйомними, тож заводам простіше зупинитися — адже світові ринки наразі падають, в той час, як собівартість української продукції постійно зростає. Українські ж підприємства втрачають не тільки ринки, але й найцінніший ресурс — працівників.

«Передусім важливо зберегти та утримати фахівців — щоб була можливість потім, якщо вирішиться питання з електроенергією, мати важливість працювати. Тому що перезапустити печі це дуже складний механізм, і якщо не буде досвідченого персоналу, то навіть маючи можливість працювати, це буде неможливе. І це стосується всіх галузей» — наголосив Кудрявцев.

Він акцентував: головне завдання сьогодні — у тому, щоб Міністерство палива та енергетики розібралося з державною монополією Укренерго, та знайшло механізми, які допоможуть уникнути підвищення тарифу на передачу електроенергії для бізнесу.

Як відомо, НКРЕКП схвалила підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії. Після підвищення тарифів дохід «Укренерго» має скласти 58,7 млрд грн.

Своєю чергою директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик заявив, що підвищення тарифу Укренерго нічим не обґрунтоване і покликане просто приховати неефективність менеджменту, який хоче отримувати високі зарплати.

Автор : Данило Гетманцев
Читайте також:
Полтава
Полтавська міська рада досі не може знайти гроші для заміни російського програмного забезпечення.
08 грудня, 18:55
Політика
А Україна на мільярди доларів будувала дороги...
06 грудня, 11:37
Опінії
Планку позалюдського героїзму треба міняти на послідовну, продуману, калькуляторну державну стратегію.
05 грудня, 17:13
Політика
Ця подія є екстраординарною і прямою загрозою енергобезпеці країни!
03 грудня, 12:16
Опінії
Парадокс: рота БПЛА є (і вона показує круті результати), а дронів від держави немає.
30 листопада, 09:15
Економіка
У грудні держборг України перевищить п’ять трильйонів гривень.
29 листопада, 14:36