Зеленський маніпулював, аби виграти вибори
Для "гаранта" мільярдні збитки, завдані державі Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим, ніщо у порівнянні з власним рейтингом.
Відтак справа щодо завезення вугілля з окупованого Донбасу для теплоелектростанцій через нідерландський порт Роттердам фактично закрита розслідувачами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Боротися з її ініціаторами Володимир Зеленський не збирався, нещодавно повідомили на офіційному сайті Центру протидії корупції.
Слід зауважити, що впродовж 2016-2018 років "чорне золото" імпортували за ціною від 40 до 70 доларів за тонну, а продавали безпосередньо для потреб вітчизняних ТЕС вже від 90 до 120 доларів.
Таким чином, схема "Роттердам+" призвела до збитків бюджету на загальну суму 18,87 мільярда гривень, з яких 14,3 мільярда отримали приватні компанії — головні бенефіціари грабіжницького цінового механізму.
Торік у серпні САП не змогла підтвердити корупційну складову, оскільки проведена експертиза не виявила фактів умисного заподіяння шкоди державі через застосування вказаної формули.
Між тим, один з її творців — Ахметов, — якого разом із Порошенком варто притягнути до відповідальності, нині є монополістом вітчизняного енергетичного ринку.
Фактично, донецький олігарх замінив собою схему "Роттердам+", вкотре нажившися на простих українцях, чому посприяла команда Зеленського.