Зеленський ветував закон про е-декларування

ПОЛІТИКА
12.09.2023, 10:45
Зеленський ветував закон про е-декларування

Володимир Зеленський закликав ухвалити закон із поправками найближчим часом

Володимир Зеленський наклав вето на законопроєкт про е-декларування, який залишає реєстри закритими ще на рік.

«Вранці надійшов із Верховної Ради України закон, який зберігав обмеження щодо електронного декларування. Обмеження неприйнятні. Декларації мають бути відкритими. Одразу. Не через рік. Уже зараз реєстр треба відкривати», – повідомив Зеленський.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада голосувала за законопроєкт №9534 про е-декларування. Закон ухвалений, передбачено покарання чиновників за несвоєчасне подання декларацій.

Але при цьому текст закону прийнято з нормою, яка передбачає залишити реєстр декларацій закритим ще на один рік з можливістю для декларантів добровільно подати в НАЗК заяву щодо персонального відкриття декларації впродовж року.

Це викликало обурення широких кіл громадськості. Петиція, у якій Володимира Зеленського закликають накласти вето на ухвалений парламентом закон про декларування, набрала 25 тис. необхідних підписів за рекордні три години.

Національне агентство з питань запобігання корупції звернеться до Президента України Володимира Зеленського з проханням накласти вето на ухвалений народними депутатами закон №9587-Д.

​"НАЗК звернеться до Президента України з проханням накласти вето на ухвалений нардепами законопроєкт 9587-Д", - йдеться у повідомленні.

На думку представників НАЗК, це дозволить повернути документ на повторний розгляд Верховній Раді.

"Таке рішення є єдиним у правовій площині, яке задовольнить запит суспільства на перемогу над корупцією та європейське майбутнє України", - зазначили в НАЗК.

В ухваленому законі було підтримано норму, відповідно до якої особа, яка подала завідомо недостовірні відомості в декларації на суму до 1,3 мільйона гривень, у разі сплати штрафу не потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Також парламентарі підтримали зміни, якими буде приховано дані Реєстру від громадян, журналістів та доброчесних керівників, шляхом не внесення відомостей про осіб, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також видалення більшості вже наявних відомостей про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративних та кримінальних пов’язаних з корупцією та корупційних правопорушень.

"Реєстр сьогодні налічує 46 556 осіб. З них 1 961 особа притягнута до дисциплінарної відповідальності, 29 457 - до адміністративної відповідальності, а 15 138 - до кримінальної. Після внесення вищезазначених змін до ст. 59 орієнтовно залишиться 5 021 особа, буде видалено понад 10 тис. осіб засуджених за корупційні злочини", - наголосили в Агентстві.

У НАЗК зауважили, що після видалення майже 80% даних Реєстру ані Президент, ані Премʼєр-міністр, ані міністри, ані керівники інших органів влади, ані громадські організації, ані Громадська рада доброчесності та ВККС не матимуть офіційного джерела даних про осіб, які були внесені до нього.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Володимир Онищенко з дружиною задекларували 1,5 мільйона гривень доходів. Також вони задекларували $93,6 тис. заощаджень
02 квітня, 18:46
Полтава
В'ячеслав Ждан з дружиною отримали майже 3 мільйони гривень доходів. Також вони задекларували 4,5 млн грн, $92 тис. та € 21 тис. заощаджень
01 квітня, 17:45
Політика
Доходи Зеленського та членів його родини зросли втричі та становили понад 12,4 млн грн
30 березня, 07:05
Опінії
АТ «Укренерго» перетворили на суб’єкт приватного права. Тепер його керівництво може не подавати декларації.
30.12.2023, 15:26
Політика
Хто у Верховній Раді, Кабінеті міністрів та Офісі президента подав декларації за 2021-2022 роки?
11.12.2023, 18:25
Політика
Повний публічний доступ до Реєстру буде забезпечено НАЗК після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.
11.12.2023, 09:00