Земельне беззаконня у Миргороді обурило містян

ПОЛТАВА
16 січня, 12:31
Земельне беззаконня у Миргороді обурило містян

Власники ділянок і орендарі з-поміж товаровиробників нехтують встановленими правилами та нормами. Підприємливі ділки здійснюють екозлочини.

До такого висновку прийшли чиновники галузевого відділу Миргородської міської ради після нещодавно проведеного у громаді аудиту землі. Відповідну інформацію оприлюднила після чергового засідання пресслужба органу місцевого самоврядування.

Як вдалося з'ясувати, ділянки використовуються із порушенням законодавства, не за цільовим використанням і без належних документів. Аграрії розорюють наступні категорії, призводячи до водної ерозії родючого шару ґрунту, замулення прилеглих водойм і забруднюючи чорнозем:

  • землі запасу;
  • землі водного фонду (тобто болотá);
  • прибережно-захисні смуги водойм.

«Крім того, нашою командою зафіксовано випадки, розораності масивів землі за межами сформованих земельних ділянок, але плата за користування цими землями до бюджету громади не надходить. Трапляється і розораність земель громади, вона більша за середнє значення (70%) по державі й сягає більше ніж 80% по громаді», — прокоментувала аудит земель Миргородської ОТГ начальниця галузевого відділу міськради Людмила Ігнатченко.

Станом на цю мить влада районного центру поки не сповістила жителів, які карально-штрафні санкції будуть запроваджені проти порушників. Очевидно, що робота у цьому напрямку тільки розпочинається, тому громадськість має тримати ситуацію під своїм контролем для унеможливлення корупції.

Не слід забувати, як торік восени на хабарі у $66 700 правоохоронці затримали неназваного в інтересах слідства депутата Миргородської міськради. Чоловік хотів продовжити строк дії оренди земельних ділянок та орендувати нові, але свідомі українці завадили злочину.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як спиртзавод на Полтавщині має відшкодувати понад 5 мільйонів гривень за забруднення повітря. Нетверезі кола краю днями були вельми стривожені, бо тепер доведеться переходити на дешеву продукцію.

Читайте також:
Полтава
Станом на тепер рівень засміченості водойми жахає навіть старожилів. Нарешті відповідні служби взялися виконувати свої посадові обов'язки.
07 травня, 14:55
Полтава
Попри те, що обласні чиновники обіцяли розчистити річище, водойма все більше стає схожою на відстійник. Куди поділи бюджетні кошти?
03 травня, 06:10
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23
Полтава
У Скороходівській і Чутівській громаді жителі не визначаться із тим, хто і чому викидає відходи у поля та на узбіччя. Звалище збільшується.
03 квітня, 12:36
Війна
Це відбувається через активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська
02 квітня, 09:03
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
29 березня, 06:03