Земельне беззаконня у Миргороді обурило містян

ПОЛТАВА
16.01.2024, 12:31
Земельне беззаконня у Миргороді обурило містян

Власники ділянок і орендарі з-поміж товаровиробників нехтують встановленими правилами та нормами. Підприємливі ділки здійснюють екозлочини.

До такого висновку прийшли чиновники галузевого відділу Миргородської міської ради після нещодавно проведеного у громаді аудиту землі. Відповідну інформацію оприлюднила після чергового засідання пресслужба органу місцевого самоврядування.

Як вдалося з'ясувати, ділянки використовуються із порушенням законодавства, не за цільовим використанням і без належних документів. Аграрії розорюють наступні категорії, призводячи до водної ерозії родючого шару ґрунту, замулення прилеглих водойм і забруднюючи чорнозем:

  • землі запасу;
  • землі водного фонду (тобто болотá);
  • прибережно-захисні смуги водойм.

«Крім того, нашою командою зафіксовано випадки, розораності масивів землі за межами сформованих земельних ділянок, але плата за користування цими землями до бюджету громади не надходить. Трапляється і розораність земель громади, вона більша за середнє значення (70%) по державі й сягає більше ніж 80% по громаді», — прокоментувала аудит земель Миргородської ОТГ начальниця галузевого відділу міськради Людмила Ігнатченко.

Станом на цю мить влада районного центру поки не сповістила жителів, які карально-штрафні санкції будуть запроваджені проти порушників. Очевидно, що робота у цьому напрямку тільки розпочинається, тому громадськість має тримати ситуацію під своїм контролем для унеможливлення корупції.

Не слід забувати, як торік восени на хабарі у $66 700 правоохоронці затримали неназваного в інтересах слідства депутата Миргородської міськради. Чоловік хотів продовжити строк дії оренди земельних ділянок та орендувати нові, але свідомі українці завадили злочину.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як спиртзавод на Полтавщині має відшкодувати понад 5 мільйонів гривень за забруднення повітря. Нетверезі кола краю днями були вельми стривожені, бо тепер доведеться переходити на дешеву продукцію.

Читайте також:
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Опінії
Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.
11 січня, 09:56
Життя
Влада окремих областей України на свій розсуд (і особистий зиск) вирішує долю народних багатств. Полтавщина серед тих, де нищать природу.
08 січня, 14:54
Життя
Міська влада Фукушіми вирішила розкривати імена мешканців, які неправильно сортують відходи. Там дуже серйозно ставляться до утилізації.
20.12.2024, 21:49
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16.09.2024, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04.09.2024, 21:49