Зернова угода, як додатковий канал незаконного збагачення зелених потвор

Опінії
13.01.2023, 12:55
Зернова угода, як додатковий канал незаконного збагачення зелених потвор

НАБУ потужно взялася за Одеський регіон і вийшла на злочини митників.

Український політик, правозахисник, народний депутат України 8-го скликання

Вслід за Кауфманом, Грановським, та корумпованим генералом-прикордонником півдня України разом з його підлеглою у високих чоботях, розгорівся черговий скандал.

НАБУ потужно взялася за Одеський регіон і вийшла на злочини митників.

Близько десятка високопосадовців сприяли незаконному вивозу зерна з України без сплати передбачених законом платежів. Виявляється ось для чого права рука Єрмака Давід Арахамія їздив у Стамбул домовлятися із росіянами. Забезпечити додатковий канал незаконного збагачення!

Учасники злочинної оборудки задіяли більше ніж 370 комерційних структур із ознаками фіктивності. Через них ділки масово скуповували пшеницю у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів і тільки після цього збували зерно експортерам для продажу за кордон.

Загальний обсяг продажу без сплати податків понад 1 млн тонн зернової продукції.

Орієнтовні збитки державі сотні мільйонів гривень. Вочевидь що все відбувалось узгоджено з вищими посадовими особами держави.

Але радіти ефективній роботі правоохоронної системи зарано.

За всіма ознаками і вимогами ст.2 14 КПК цю справу мало б розслідувати НАБУ. І суми значні, і один із фігурантів - заступник начальника департаменту Державної митної служби України, і справу розслідують за ч.2 ст.364 КК - зловживання владою.

Проте Офіс Генпрокурора порушує вимоги закону і приймає рішення доручити досудове розслідування Бюро економічної безпеки, яке повністю підконтрольне Єрмаку.

Тепер у мене немає жодного сумніву що подальші махінації із зерном будуть продовжуватися. А винні або уникнуть покарання взагалі, або отримають умовні строки. Хто зна, а може і підуть на підвищення якщо не здадуть своїх покровителів.

Також нагадаю про спробу Арахамії вивезти з під санкцій російського олігарха Абрамовича і спробу допомогти росіянам продавати аміак через Україну.

Читайте також:
Кримінал
У той час, поки одні мешканці обласного центру оговтувалися після трагедії, інші намагалися нажитися. Поліція у ситуацію не втручалася.
вчора, 12:29
Кримінал
Нащадки катів ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ досі мають владу в Україні. Але місця їхнього зосередження обмежені колючим дротом і високим парканом.
31 травня, 07:18
Політика
Ухвалений й неодноразово редагований внутрішніми ворогами Основний Закон покликаний зробити з титульної нації меншість. Це ганьба!
18 квітня, 07:09
Полтава
Чиновники та депутати вирішили не чекати на завершення війни проти РФ, а роздерибанити надра тут і зараз. Громаду ж ніхто, звісно, не питав.
17 квітня, 12:23
Полтава
Обранці почали гризтися через наближеність до бюджету. Жителям Диканьки не позаздриш, можновладці на них знову наплювали.
11 квітня, 07:11
Полтава
Маленька острівна країна у Карибському морі ніколи не була безпечною для життя (особливо білошкірих). А після нещодавніх подій — і поготів.
13 березня, 21:33