Жіночі сльози містять речовину, що знижує чоловічу агресію — науковці

24.12.2023, 09:37
Жіночі сльози містять речовину, що знижує чоловічу агресію — науковці

Хімічні речовини сліз навряд чи сильно вплинуть на поточні соціальні взаємодії дорослих. Але допоможе захистити таку вразливу малечу.

На цьому наполягають нейробіологи з Інституту Вайтцмана, оприлюднивши результати свого приголомшливого дослідження у галузевому виданні Scientific American. Зазначається, що саме жіночі сльози містять речовину, яка пригнічує агресію.

Фахівці-нейробіологи припускають, що, можливо, такий еволюційний ефект виник перш за все у матерів для захисту немовлят від шкоди. Для свого дослідження науковці збирали сльози, що котилися обличчям жінок, коли вони дивилися сумні фільми.

Потім чоловікам давали нюхати їхній або фізіологічний розчин. Ці багатомісячні експерименти показали — жіночі сльози викликали певні зміни у мозку, суттєво знижуючи агресію більш як на 40%, що дозволить використовувати активну речовину у медичних препаратах і парфумах.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як команда естонських психологів провела власний експеримент. З'ясувалося, похід у музей допомагає подолати депресію, стрес та тривожні розлади.

Читайте також:
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14
Життя
Популярність комп'ютерних і on-line ігор зростає у всьому світі. Серед шанувальників не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів.
20 березня, 14:56
Життя
Ці дослідження мають важливе значення для підготовки до майбутніх космічних місій, де такі технології можуть виявитися необхідними.
19 березня, 18:16
Життя
Мрії переносять нас у стан, схожий на плавання серед хмар, де мозок тимчасово перестає сприймати зовнішній світ.
16 березня, 09:38