Злочевський купує офіс збанкрутілого банку "Аркада"

ПОЛІТИКА
10.11.2022, 15:10
Микола Злочевський
Микола Злочевський

Будівля розташована поблизу Офісу президента та була придбана з трикратною знижкою

Фонд гарантування вкладів провів аукціон офісного приміщення збанкрутілого банку "Аркада" із фінальною ціною в 351 млн грн, що втричі нижче від очікуваної вартості 971 млн грн.

Переможцем аукціону стала компанія Миколи Злочевського, який і раніше робив спроби забрати майно "Аркади".

Про це пишуть "Наші гроші" із посиланням на "Дзеркало тижня".

Аукціон на майданчику "Прозорро.Продажі" відбувся 10 жовтня.

Його виграло ТОВ "Системойлінженерінг" з ціною 351 млн грн, що відповідає $700 за квадратний метр. Це набагато нижче ринкових цін.

"Навіть зараз, у війну, квадратний метр у недобудованому "Аркадою" ж панельному ЖК на узбіччі Харківського масиву й досі, за відсутності попиту та власне забудовника, коштує майже $2 тис. А комерційна нерухомість у центрі зараз, хоча ринку й немає, не обходиться дешевше $3,5 тис. за метр", – зазначає видання.

"Сістемойлінженерінг" належить кіпрській фірмі "Ділоретіо Холдінгз", яка, у свою чергу, належить іншим кіпрським конторам – "Сермінара Лімітед" і "Гласімо Лімітед" доньок Миколи Злочевського.

Кінцевою бенефіціаркою першої компанії є Каріна Злочевська, а другої – Анна Злочевська. На них Злочевський раніше переписав і 13 добувних компаній з Burisma Group.

Зараз він в ОАЕ переховується від розшуку по кримінальним справам НАБУ.

Це була 27-ма спроба продати офісний центр площею у 14 тис. кв. м. та земельною ділянкою 50 соток у центрі Києва, поруч з верхнім виходом станції метро "Хрещатик" та неподалік від Кабміну і Офісу президента.

Але жодна з них не була вдалою, оскільки за об’єктом тягнувся шлейф судових спорів та було відомо про інтерес Злочевського до об’єкту.

Банк "Аркада" було визнано неплатоспроможнім улітку 2020 року, а його майно опинилося у Фонді гарантування вкладів, який уповноважений його продати, щоб компенсувати завдані збитки.

Будівля на Ольгинській, головний актив банку (десь 30% від усього його капіталу), до фонду потрапила не одразу. Напередодні ліквідації з банку її вивели (як заставу за кредитом), переоформивши права власності на Олега Неліна, який, у свою чергу, передав будівлю в іпотеку Тарасові Будейному. Обидва пов’язані зі Злочевським – є менеджерами його компаній.

Відтак офіс не могли продати на звичайних аукціонах з підвищенням ціни і зрештою провели "голландський" аукціон, де навпаки ціна знижується від стартової.

Стартова ціна була 971 млн грн. "Системойлінженерінг" виграв з пропозицією 351 млн грн. Також були два конкуренти, що запропонували ще менші суми – ТОВ "Інтер вей капітал" (342 млн грн) та ТОВ "Фінансова компанія "Монблан фінанс" (302 млн грн).

"Перша з них – фірма, про діяльність якої багато міг би розповісти заступник керівника офісу президента Андрій Смирнов. Друга – компанія-ноунейм", – пише "ДТ".

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2020 року Національне антикорупційне бюро України вирішило розсекретити й опублікувати фрагменти перемовин учасників «справи найбільшого в історії антикорупційних органів хабаря».

За даними слідства, влітку 2020 року ексміністр екології з іншими особами намагалися підкупити за 5 млн доларів США керівників НАБУ та САП, аби ті закрили кримінальне провадження за підозрою у заволодінні та подальшій легалізації коштів, виділених Нацбанком як рефінансування приватному «Реал-Банку».

12 червня 2020 детективи НАБУ задокументували факт надання хабаря керівництву антикорупційних органів у 6 мільйонів доларів. Пізніше у САП уточнили, що йшлося про 5 мільйонів доларів, а ще 1 мільйон знайшли в автомобілі податківця, що був призначений йому як посередникові. Усього затримали трьох осіб. За повідомленнями антикорупційних органів, хабаря давали за закриття справи щодо власника компанії «Бурісма», ексчиновника Миколи Злочевського, який нині перебуває у розшуку.

Аркада є лакмусовим папірцем ціни розшуку від Володимира Оманського.

Коломийські, Єрмаки, Злочевські, Оманські, Новінські...

Допоки ця наволоч буде грабувати Україну?

Автор: Михайло Кононенко - політичний діяч.

Читайте також:
Політика
НАЗК закрило очі на конфлікт інтересів при захисті дисертації Іриною Салогуб
10:05
Кримінал
Експосадовець «Укргазвидобування» Євген Стешенко продовжує ігнорувати виклики НАБУ
вчора, 17:04
Політика
Родина експрацівника СБУ Герсака під час війни скуповує коштовне майно — розслідування
вчора, 16:03
Кримінал
Вони намагалися дати 100 тис. дол. хабаря начальнику Сумської міської військової адміністрації
26 березня, 18:54
Кримінал
НАБУ і САП завершили розслідування у справі міського голови Сум
26 березня, 18:30
Кримінал
В рамках даної справи правоохоронці розкрили схему заволодіння електричною енергією «Укренерго». Її вартість склала понад 716 млн гривень.
26 березня, 15:45