ЗМІ викрили таємну мережу зв'язку часів операції «Кондор»

СВІТ
19 лютого, 13:55
ЗМІ викрили таємну мережу зв'язку часів операції «Кондор»
Фото: Orientemidia

Центральне розвідувальне управління США контролювало дії спецслужб у Південній Америці у 1960-1980 роках.

До такого висновку прийшли журналісти видання "Washington Post" у ході тривалого розслідування матеріалів, присвячених операції "Кондор".

Американські розвідники та військові уряди Аргентини, Болівії, Бразилії, Парагваю, Перу, Уругваю та Чилі під час боротьби проти комуністичного підпілля для координації використовували комунікаційне обладнання швейцарської компанії "Crypto AG".

«Етичні та моральні проблеми — це те, про що ти ніколи не перестаєш думати. Наші шпигуни могли бути пов'язані з маніпуляціями та впливати на окремих осіб в урядах країн Південної Америки, але їхні дії ніколи не суперечили, ні національним інтересам США, ані тих держав, де відбувалась вказана спецоперація», — прокоментував журналістську сенсацію колишній старший офіцер ЦРУ Рольф Моватт-Ларссен.

Для довідки: Операція "Кондор" (ісп. Operación Cóndor) — кампанія з ліквідації лівої опозиції та радикальних антиурядових сил у низці країн Південної Америки наприкінці 1960-х — на початку 1980-х років, що проводилась за активної підтримки спецслужб США під командуванням майбутнього президента Джорджа-Герберта Вокера-Буша.

Читайте також:
Підконтрольні болівійській опозиції Сенат і Палата депутатів ухвалили закон, який спонукає тимчасовий уряд провести вибори голови держави.
02 травня, 10:05
Міністерство закордонних справ Чилі звинуватило аргентинського президента Альберто Фернандеса у лобіюванні своїх інтересів через опозицію.
27 квітня, 11:25
45-й еквадорський президент Рафаель Корреа, який проживає в Євросоюзі, засуджений на батьківщині за обвинуваченням у корупційних схемах.
08 квітня, 09:15
Найвища і найвідоміша природна пам'ятка Еквадору — водоспад Сан-Рафаель — дивним чином зневоднив.
01 квітня, 11:45
Американський генеральний прокурор Вільям Пелем-Барр оголосив низку урядовців Венесуели причетними до "наркотероризму".
27 березня, 09:15
Країнами Південної Америки шириться не тільки смертельний вірус COVID-19, але й тюремні бунти пов'язані зі світовою пандемією.
23 березня, 12:00