Золоті яйця Резнікова
У справі проти Коболєва спливли прізвища братів Крючкових, які постачали яйця для Міноборони по 170 гривень
Справа проти колишнього глави Нафтогазу Андрія Коболєва обростає новими подробицями. Так, днями НАБУ порушило справу про премію, яку той сам собі колись виписав.
З усього видно, що за Коболєва взялися серйозно, проте за всім цим шумом, на вістрі якого знаходиться ексглава Нафтогазу, якось губляться, на перший погляд другорядні персонажі, які насправді є ключовими у схемах, які «шиють» Коболєву. Наприклад, минулого року була історія з обшуками у Коболєва та в офісі Укртрансгазу у справі про відчуження газу на 2,2 мільярда гривень у 2020 році.
Історія зводиться до того, що 1999 року ЗАТ «Укренергозбут» передало державному підприємству «Укртрансгаз» (УТГ) 418 мільйонів кубометрів газу. Останнє мало поставити паливо споживачам, яких вкаже «Укренергозбут». Але було поставлено лише частину газу, а в газотранспортній системі залишилося 305 мільйонів кубометрів палива. Саме через них сторони судилися 20 років.
У 2019 році у конфлікті з’явилася третя сторона – пов’язане з Костянтином Жеваго ТОВ «ФК "Фін-Інвест"», яке викупило право на отримання 305 мільйонів кубометрів газу. Згодом суд ухвалив стягнути з УТГ еквівалент цього газу – 2,3 мільярда гривень.
Загалом історія досить заплутана, але за підсумками судів та суперечок вийшло таке. Жеваго поступився правом вимоги на газ ТОВ «Профі газ», а 2020 року, за кілька місяців до своєї відставки, Андрій Коболєв раптом підписав мирову угоду з цією фірмою. Згідно з цією угодою, ТОВ «Профі газ» отримувало від Нафтогазу 300 мільйонів кубів газу, який на той момент коштував 2,2 мільярда гривень.
І ось тут цікава особа власника ТОВ «Профі газ», який після двадцяти років суперечок раптово отримав від Нафтогазу 300 мільйонів кубів палива. Що характерно – ще за кілька тижнів до підписання мирової угоди цю компанію в Нафтогазі називали «шахрайською».
Хоча власником ТОВ «Профі газ» вважається Ємельянов Сергій Вікторович, насправді він є номіналом для якогось Крючкова Леоніда Васильовича.
І саме його прізвище розкриває секрет такої поступливості Коболєва, який раптово вирішив піти на мирову угоду з ТОВ «Профі газ». Тому що Леонід Крючков – це найцікавіший персонаж українського бізнесу та політики, пов’язаний із найрізноманітнішими кланами України.
Як це у нього виходить – невідомо, але Леонід Крючков пов’язаний із Едуардом Ставицьким, міністром енергетики в уряді Азарова, для якого виводив гроші через "Бейрок Файненс Лімітед"; також має зв’язки з Ігорем Кононенком, бізнес-партнером Петра Порошенка; пов’язаний Крючков із прокурорсько-міліцейськими кланами Яреми та Кудрявцева. Серед зв’язків називають колишнього заступника Національної поліції Ігоря Купранця. До речі, серед зв’язків Леоніда Крючкова є Рустам Джамбулатов, брат якого Руслан провів останні години з покійним нардепом Антоном Поляковим, який отруївся в Києві метадоном.
Свій похід у велику політику Леонід Крючков розпочав із Блоку Юлії Тимошенко у Київраді, звідки благополучно перебіг до Партії Регіонів та ОПЗЖ.
Діє ця людина не поодинці – разом із рідним братом, Дмитром Крючковим, у них налагоджено цілий сімейний поспіль. Власне, саме Дмитра називають «мозком» сім’ї та мотором усіх афер.
Окрім того, Дмитро Крючков побував навіть у народних депутатах. І так само як і брат, без роздумів міняв прапори. Та й зв’язків у нього більше – він дружив із Суркісами та Ярославським, яким допомагав відмивати гроші на обленерго.
Та й біографія у Дмитра Крючкова бурхливіша, ніж у брата, він навіть побував у розшуку і в бігах:
Як водиться, у підсумку найгуманніший суд у світі Крючкова за підсумками відпустив. Сталося це у серпні 2019 року, коли змінилася влада. З цією зміною схеми братів Крючкових, схоже, розцвіли ще пишніше.
Пам’ятаєте яйця по 170 гривень за кілограм, які намагався купити міністр оборони Рєзніков для армії? Так от у цій закупівлі фігурували брати Крючкові. Директор ТОВ «Актив компані», з яким Міноборони і уклало контракт на яйця, Валерій Мелеш був директором дочірнього підприємства механізації «Будівельної Компанії «Київрембуд», якою володіли брати Дмитро та Леонід Крючкові.
Ось така цікава історія спливає, якщо копнути трохи глибше, ніж нам кажуть браві рапорти правоохоронців. Що ще спливе за підсумками розслідування щодо Коболєва – подивимося. Але, судячи з того, хто спливає у його справі, результат для самого Коболєва досить прогнозований – справу тихо поховають, щоби не вийти за підсумками на самих себе
Джерело: Антикор