Звичаєве право: в Запорізькій області вчинили самосуд над двома крадіями

КРИМІНАЛ
18 червня, 21:54
Звичаєве право: в Запорізькій області вчинили самосуд над двома крадіями
Фото: youtube.com

Місцеві поліціянти, які побачили відеоролик з самосудом в мережі, почали «розслідування».

В смт Якимівка Запорізької області двох підозрюваних в крадіжці вимастили зеленкою і змусили пробігтися по центру селища з плакатом «Я краду у старих».

Як повідомляє мелітопольське видання «Наше місто», інцидент стався 17 червня.

Місцеві поліціянти, які теж побачили відеоролик з самосудом в мережі, почала розслідування, незабаром з’явився із заявою один з потерпілих. 

За версією слідчо-оперативної групи, події розгорталися наступним чином: 17 червня близько 10:30 один з місцевих жителів, чоловік 1996 року народження, запросив двох односельчан, 1997 і 1998 років народження, на територію свого домоволодіння по вулиці Степовій в смт Якимівка для з’ясування обставин скоєння останніми дрібної крадіжки у родичів чоловіка. В ході спілкування чоловік запропонував односельцям облити себе зеленкою і пробігти по вулиці селища.

Подібні дії щодо крадіїв це прояви звичаєвого права, характерного для українців

Чоловік, який вирішив вчинити самосуд, їхав ззаду на автомобілі і підбадьорював своїх жертв клаксоном. Згодом один з облитих зеленкою чоловіків подав у поліцію заяву про нанесення йому тілесних ушкоджень під час процедури «переконання». Його колега від претензій відмовився, як і обкрадені пенсіонери. 

У поліції ж завели справу за ч. 1 ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження) КК, і попередили, що за самоуправство чинним законодавством передбачена кримінальна відповідальність.

Ми в свою чергу зауважимо, що подібні дії щодо крадіїв характерні для українців і в умовах бездіяльності поліціянтів, скорше за все траплятимуться частіше. Назагал вони відносяться до звичаєвого права. Коли норма-звичай слугує підставою для вирішення спору і стає прецедентом (англо-американський тип правових систем).

Читайте також:
Попри карантин приморські міста і селища Запорізької області активно готуються до зустрічі туристів і відпочивальників.
04 червня, 14:07
Міська влада вже встигла у всьому звинуватити техпрацівників медустанови.
29 травня, 16:12
Запорізькі правоохоронці прикрили канал збуту фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів на загальну суму понад 110 тисяч гривень.
08 травня, 10:00
Понад 300 тисяч курей загинуло з початку березня від невідомої хвороби на підприємстві сільського господарства "Зарічне" у місті Гуляйполе.
23 квітня, 12:39
Запорізька міська рада підготувала проєкт рішення "Про організацію перевезення пасажирів авто- і електротранспортом на період карантину".
17 квітня, 10:15
За попередніми висновками експертів, унаслідок цих оборудок місцевий бюджет недоотримав понад п’ятдесят мільйонів гривень.
30 березня, 16:00