1 літр бутильованої води містить 240 тисяч частинок пластику — науковці
Давно визнано, що пластикові пляшки становлять небезпеку для здоров'я. А ще, на додачу, — забруднюють довкілля, вбиваючи флору з фауною.
На цьому своєму приголомшливому дослідженні наполягають науковці із Колумбійського Університету у штаті Нью-Йорк. Для експерименту вони придбали партію пластикових пляшок власного виробництва у трьох неназваних супермаркетах США.
Дослідники наголошують, що у кожному відібраному зразку із водою знайдено до 240 тисяч частинок небезпечних полімерів. Прикметно, що попередні оцінки вищенаведеного показника були приблизно у 100 разів нижчими.
«Ми вивчили рідини у ємностях від трьох комерційних компаній і виявили у пляшках від 110 тисяч до 370 тисяч пластикових частинок. Приблизно 90% із них — це нанопластик, тобто фрагменти розміром менше одного мільйонного метра. Цей полімер може бути небезпечнішим для здоров'я людини, аніж мікропластик, бо наночастинки здатні проникати у клітини організму, кровотік і шкодити внутрішнім органам», — коментують свій експеримент американські хіміки.
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що до 2060 року у водах світового океану китів буде значно менше, аніж пластику. Загальний обсяг пластику, який щорічно викидається людством, зросте майже вдвічі: із 350 мільйонів до 670 мільйонів тонн.