1 літр бутильованої води містить 240 тисяч частинок пластику — науковці

11 січня, 12:39
1 літр бутильованої води містить 240 тисяч частинок пластику — науковці
Фото: New Scientist

Давно визнано, що пластикові пляшки становлять небезпеку для здоров'я. А ще, на додачу, — забруднюють довкілля, вбиваючи флору з фауною.

На цьому своєму приголомшливому дослідженні наполягають науковці із Колумбійського Університету у штаті Нью-Йорк. Для експерименту вони придбали партію пластикових пляшок власного виробництва у трьох неназваних супермаркетах США.

Дослідники наголошують, що у кожному відібраному зразку із водою знайдено до 240 тисяч частинок небезпечних полімерів. Прикметно, що попередні оцінки вищенаведеного показника були приблизно у 100 разів нижчими.

«Ми вивчили рідини у ємностях від трьох комерційних компаній і виявили у пляшках від 110 тисяч до 370 тисяч пластикових частинок. Приблизно 90% із них — це нанопластик, тобто фрагменти розміром менше одного мільйонного метра. Цей полімер може бути небезпечнішим для здоров'я людини, аніж мікропластик, бо наночастинки здатні проникати у клітини організму, кровотік і шкодити внутрішнім органам», — коментують свій експеримент американські хіміки.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що до 2060 року у водах світового океану китів буде значно менше, аніж пластику. Загальний обсяг пластику, який щорічно викидається людством, зросте майже вдвічі: із 350 мільйонів до 670 мільйонів тонн.

Читайте також:
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14
Життя
Популярність комп'ютерних і on-line ігор зростає у всьому світі. Серед шанувальників не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів.
20 березня, 14:56
Життя
Ці дослідження мають важливе значення для підготовки до майбутніх космічних місій, де такі технології можуть виявитися необхідними.
19 березня, 18:16
Життя
Мрії переносять нас у стан, схожий на плавання серед хмар, де мозок тимчасово перестає сприймати зовнішній світ.
16 березня, 09:38