115-річний ювілей Олени Теліги відзначили у Нових Санжарах

ПОЛТАВА
21 липня, 13:01
115-річний ювілей Олени Теліги відзначили у Нових Санжарах
Фото: Facebook

Урочистий захід до дня народження талановитої української поетеси й діячки ОУН провели у стінах Новосанжарської публічної бібліотеки.

Відповідний фотозвіт виклали працівники вказаного закладу у Facebook, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

З нагоди 115-річного ювілею Олени Теліги, яку вважають "смолоскипом" національної революції середини ХХ століття, орґанізовано літературний вечір.

«Користувачі бібліотеки ознайомилися з цікавими сторінками біоґрафії поетеси, прослухали вибрані її вірші у виконанні наших працівників. Також присутні переглянули підготовлений захопливий відеосюжет. На заході панувала неймовірна лірична атмосфера, адже Олена Теліга — особистість, на яку можна і варто рівнятися. Вона — поетеса, до чиїх слів сьогодні необхідно прислухатися та яку неможливо забути», — написали на сторінці Новосанжарської публічної бібліотеки у Facebook.

Для довідки: Олена Теліга народилася 21 липня 1906 року на Підмосков'ї у родині видатного українського інженера-гідротехніка зі Слобожанщини; під час Перших визвольних змагань (1917-1921) проживала у Києві, а після поразки Армії УНР міґрує до Чехословаччини. На чужині вона пише вірші, знайомиться з еміґрантською громадою, вступає до лав Орґанізації Українських Націоналістів, де працює в освітньо-культурній референтурі.

115-річний ювілей Олени Теліги відзначили у Нових Санжарах_1

У 1941-1942 роках мешкає в окупованому нацистами Києві, ширячи українське слово і спонукаючи земляків до творення власної держави. За це гітлерівці арештували її, а згодом замордували разом із тисячами киян у Бабиному Яру.

Своєю чергою, нагадуємо читачам, що спільна просвітницька ініціатива інформаційної аґенції "Останній Бастіон" і видавництва "Zалізний Тато" впевнено крокує Україною.

115-річний ювілей Олени Теліги відзначили у Нових Санжарах_2
115-річний ювілей Олени Теліги відзначили у Нових Санжарах_3
вибір редакції
Читайте також:
Вшанування пам'яті жертв голодоморів, Українські революції, деолігархізація від Зеленського
28 листопада, 21:35
Ми маємо знати кожен факт, кожен наказ, кожне ім’я – від жертви до вбивць. Пошук правди не спинити, він не зупиниться.
28 листопада, 12:45
Це історії про те, як в українців відібрали все.
24 листопада, 19:26
Служба зовнішньої розвідки України публікує низку цінних матеріалів.
16 листопада, 17:52
Помпезні вшанування 80-річчя Голокосту в Києві та по всіх містах України й тихе поховання мучеників-українців в м. Костопіль.
11 листопада, 14:15
Українці Америки не забувають про загиблих внаслідок Голодоморів українців.
08 листопада, 15:00