12 мільярдів гривень для друзів президента

КРИМІНАЛ
08 жовтня, 17:40
12 мільярдів гривень для друзів президента

Друзів президента з Турецької фірми "Онур" підозрюють в зловживаннях під час будівництва мосту через Дніпро

В березні 2020 року за результатами проведених конкурсних торгів між Службою автомобільних доріг у Запорізькій області та ТОВ "ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ" укладено договір № 301АМ-20 від 03.03.2020 р. на надання послуг з будівництва трубопроводів, ліній зв`язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через м. Кременчук) - Маріуполь Під`їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) (І черга будівництва)). Сума укладеного договору 11 918 000 000,00 грн.

Зазначимо, що закупівля відбувалася з численними порушеннями, вимогами та скаргами.

Як не дивно, але даною закупівлею зацікавилося НАЗК та включило її до моніторингу.

12 мільярдів гривень для друзів президента_1

12 мільярдів гривень для друзів президента_2

Слідчим відділом відділення поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області , за процесуального керівництва Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020081020000044 від 31.03.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки).

Слідство встановило, що опрацюванням зведеного кошторису на проектні роботи, до договору віднесено витрати на розбирання тимчасових будівель та споруд та вартість ресурсів від розбирання (демонтажу).

Але разом з тим, було встановлено, що ще у 2012 році з причин неналежного фінансування виконані не були та були винесені витрати на встановлення та розбирання тимчасових будівель та споруд, а також витрати на вартість матеріальних ресурсів від розбирання (демонтажу), за що відповідно на рахунки підрядників та субпідрядників перераховані бюджетні кошти.

У зв'язку з цим, правоохоронці встановили, що до договору були віднесені витрати на розбирання тимчасових будівель і споруд та вартість ресурсів від розбирання (демонтажу). Але, позаяк дані роботи були виконані раніше, підрядники та субпідрядники просто освоювали бюджетні кошти.

В ході досудового розслідування було проведено огляд за участю заступника начальника з розвитку САД у Запорізькій області на будівельному майданчику споруди № 3 Автотранспортної магістралі через р. Дніпро у м. Запоріжжя Хортицького району, предметом якого були конструкції під аркової естакади.

Як свідка було допитано колишнього заступника начальника САД з розвитку доріг, котрий у своїх показах повідомив, про виконані роботи з монтажу на споруди № 3 Мостового переходу через річку Старий Дніпро СДС , які передбачені умовами договору № 301АМ-20 та виконуються ТОВ "ОНУР КОНСТРУКЦИОН НТЕРНЕШНЛ ".

В якості свідка допитано юрисконсульта САД у Запорізькій області, котра посилаючись на компетенцію відділу розвитку доріг, надати покази які мають суттєве значення для досудового розслідування не надала.

Тому, у зв`язку з вищевикладеним, було направлено запит до Служби автомобільних доріг для надання інформації, щодо укладеного договору № 301АМ-20 від 03.03.2020 на надання послуг з будівництва трубопроводів, ліній зв`язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через м. Кременчук) - Маріуполь Під`їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) (І черга будівництва).

Досудове розслідування в даному кримінальному провадженні триває.

Подібні прояви Великого Крадівництва можливі тільки за мовчазної згоди вищого антиукраїнського керівництва держави, які, під лозунгами боротьби з корупцією, самі її і очолили.

вибір редакції
Читайте також:
"Онур" побудує аеродром у Дніпрі за 5,64 млрд грн
27 вересня, 14:05
У Хеpcоні пpи встановленні щогли для найвищого стяга в облаcті сталася надзвичайна подія.
20 серпня, 10:48
Олігарха Костянтина Жеваго заочно заарештували у липні. Але це не заважає бізнесу екс-депутата заробляти на Великому будівництві
11 серпня, 17:20
Головний "слуга народу" планує збагатити свою команду коштами з державного бюджету. Для цього вже вибрано відповідний привід.
23 червня, 09:23
Нехороша історія з Великим крадівництвом має продовження — тепер у Зеленського крастимуть у борг, бо існує "сприятлива ринкова кон'юктура".
19 червня, 20:53
Олег Синєгубов забув про свої політичні лозунги та обіцянки
25 травня, 13:20