50 хвилин без зайвої комплементарності: про що домовилися Байден і Путін?

СВІТ
31.12.2021, 12:44
50 хвилин без зайвої комплементарності: про що домовилися Байден і Путін?
Фото: Facebook

46-й американський президент окреслив керманичу Кремля два шляхи розвитку напруженої ситуації, спровокованої путінським режимом.

Свідченням цього є стенограма телефонної розмови Джозефа Байдена з Владіміром Путіним, оприлюднена на сайті Білого дому, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Так, зокрема, президент США наголосив на тому, що його адміністрація має "поміркований" (дипломатичний – прим. ред.) і "стримувальний" (із серйозними наслідками для РФ – прим. ред.) плани у разі, якщо російська війська підуть у широкомасштабний наступ на Україну.

За словами Байдена, Вашинґтон і оком не змигне, щоби застосувати проти Москви потужніші економічні санкції та посилити наявний європейський контингент НАТО на східному фланзі.

Натомість у Кремлі відповіли на ці закиди у звичній для чекістського режиму манері:

  • по-перше, будь-які масштабні західні санкції стануть "серйозною помилкою", котра призведе до повного розриву відносин між РФ і США;
  • по-друге, розміщення ударного наступального американського озброєння на території України завадить подальшому мирному врегулюванню поточної кризи.

Фактично, Путін продовжив словесний шантаж, підкреслюючи, що йому особисто потрібен не процес із компромісів, не завершення агресії й окупації частин України та Грузії, а конкретні гарантії безпеки для його режиму у тому сенсі, як їх розуміє він сам.

«Президент Байден чітко дав зрозуміти, що США, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь, якщо РФ вдереться в Україну. Він висловив підтримку дипломатичним зусиллям, зокрема, майбутнім переговорам між США, РФ, НАТО та ОБСЄ щодо безпекової ситуації в Європі. Президент Байден наголосив, що досягти істотного прогресу у цих переговорах можна лише за умови деескалації, а не її загострення», – йдеться в заяві адміністрації 46-го американського президента.

Водночас у Вашинґтоні відмовилися коментувати можливу тактику США на переговорах з РФ, які відбудуться 9-10 січня 2022 року у Женеві, адже це суперечить усталеному на Заході дипломатичному етикету.

На узагальнену думку міжнародних оглядачів, факт проведення вже другої розмови Байдена з Путіним за останній місяць є яскравим свідченням серйозності подій довкола України, котра лишається найголовнішою ціллю хворого на колоніальний ресентимент Кремля.

Як зрозуміло з проєкту договору між США та Росією, Путін насправді хоче відтворити Ялтинську угоду 1945 року, поділивши з Байденом Європу на сфери впливу, попередньо прибравши до рук колишні совєцькі республіки, включно з країнами Балтії.

Однак у Кремлі забувають, що на дворі давно XXI століття і навіть продажні західні політики (приміром, Герхард Шрьодер і Франсуа Фійон – прим. ред.) абсолютно не готові сприймати такий розвиток подій, а українці за жодних обставин не складуть зброї й не здадуться ворогам.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", у Білому домі схвалили збільшення безпекової допомоги Україні до 300 мільйонів доларів.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Політика
Там посилаються на юридичні суперечки після Другої світової війни
29 квітня, 10:05
Опінії
Спартц буде балотуватися на наступних виборах в Палату Представників Конгресу США. Нам точно не потрібні нові опоненти в Конгресі.
20 квітня, 16:58
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
19 квітня, 17:45
Війна
Московити вмотивовані на знищенні українців. Америка з Європою занепокоєні та стурбовані, удаючи, що не бачать геноциду.
16 квітня, 13:34
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Політика
Відповідне рішення прийняв один із комітетів Парламентської асамблеї Ради Європи.
15 квітня, 16:15