55 років тому з'явилися перші КрАЗи!

12.04.2014, 08:11
ПОЛТАВА
55 років тому з'явилися перші КрАЗи!

Саме у ці дні 1959 року з конвеєра Кременчуцького автомобільного заводу зійшли перші самоскиди КрАЗ- 222 «Дніпро». Ці невибагливі і прості в обслуговуванні автомобілі стали просто «робочою конячкою» епохи великих звершень, тією опорою, на якій , в основному, трималася економіка СРСР. За ними назавжди закріпилося право називатися першими серійними українськими вантажівками. Саме з них у світовому автомобілебудуванні почалася історія нової марки « КрАЗ ».

 

«Питання про те, які саме машини повинен випускати наш завод хвилює багатьох з нас. Перед тобою, товаришу читач, фотографія , на якій зображений автомобіль ЯАЗ - 222. Рішення почати саме з нього ». Такий підпис під фото автомобіля ЯАЗ - 222 з'явилася 31 липня 1958 в заводській багатотиражці « Комбайнобудівник ». Вгорі великими буквами заголовок: « Продукція недалекого майбутнього», внизу - основні технічні характеристики. Мало хто в Кременчуці , та й на заводі , бачив вантажівку ЯАЗ , виготовлення якої належало освоїти. Проте , за рекордно короткі терміни - чотири місяці, вводиться в експлуатацію головний складальний конвеєр і до кінця року вдається зібрати 364 самоскиди КрАЗ- 222. Всі вони прямо з конвеєра йдуть на заводи, будови та в кар'єри.

Вже у вересні 1960 -го завод виробляє перші автомобілі з рамами, роздатковими коробками і мостами власного виробництва. Темпи випуску наростають, і в цьому ж році виготовлений 10-тисячний автомобіль , яким став самоскид КрАЗ- 222 «Дніпро».

КрАЗ- 222 випускався заводом аж до липня 1964 року. Всього самоскидів КрАЗ 222 -й моделі було випущено на Кременчуцькому автозаводі 11641 штук. На конвеєрі його змінили відразу два самоскиди: модернізований КрАЗ- 222Б і КрАЗ- 256 . Ось уже півстоліття , як ця модель знята з виробництва.

Сьогодні цей самоскид побачиш хіба що в кінохроніці і на фото. А от серед експонатів музею техніки КрАЗ автопервісток КрАЗ- 222 «Дніпро » займає почесне місце старійшини. У 2006 році він був відреставрований в експериментальному цеху автозаводу. Розбитий і розукомплектований , самоскид був знайдений в одному з автогосподарств України . Цілий ряд оригінальних вузлів шукали на складах різних підприємств і автогосподарств країни. Деякі деталі , які знайти не вдалося , були виготовлені працівниками експериментального цеху заводу в точній відповідності з кресленнями та з використанням технології того часу.

 

 

Читайте також:
Завдяки БПД проблеми вдається розв’язати здебільшого на досудовому рівні.
вчора, 18:13
Українського маляра і графіка Івана Дряпченка вшанували у його рідному селі Василівка на Полтавщині.
вчора, 09:45
Полтавському національному педагогічного університету виповнилося 105 років.
вчора, 09:09
Під час наради у голови Полтавської ОДА підняли питання перевезення ветеранів війни.
09 грудня, 17:53
Мешканцями Кременчука на вулиці Героїв України було виявлено непритомну 14-річну дівчину.
09 грудня, 09:30
8 грудня мешканець Полтави випав із вікна третього поверху власної квартири.
09 грудня, 08:35