Агент «Штопаний», або чому прокололася приватна «спецоперація» Дмитра Гордона
У сподіванні отримати почесну грамоту від СБУ за інтерв'ю з окупантами, Гордон збирався відправити флешку з відеофайлами до суду у Гаазі.
Розповім я вам, друзі, як видатний журналіст-розслідувач Дмітрій Гордон замість того, щоби й далі торгувати пірамідками, ледь не став агентом СБУ. Та ще й отримав унікальну інформацію для Міжнародного кримінального суду в Гаазі. А було це так...
Вирішивши стати лицарем плаща та кинджала, Дмітрій Ілліч придбав плащ «Бріоні» й зателефонував заступнику генерального прокурора Гюндузу Мамедову за телефоном, отриманим гостьовим редактором у пресслужбі Офісу генерального прокурора. Треба сказати, що Гюндуз Айдинович був чимало здивований, коли почув у слухавці, що Дмітрій Ілліч збирається провести розвідку глибоко в тилу ворога – взяти інтерв’ю в громадянки Поклонської та громадянина Гіркіна й тепер цікавиться в Офісі генерального прокурора, щоб у цих громадян такого б спитати.
Мамедов, якому дуже лестила увага з боку відомого журналіста-розслідувача, сказав, що він, на жаль, не має жодного відношення до якихось розвідувальних акцій, порадив розпитати Поклонську на предмет можливих спіритичних сеансів з духом Ніколая ІІ. Він також дав Гордону телефон начальника Головного управління розвідки Василя Бурби.
Василь Васильович був здивований не менше Гюндуза Айдиновича й, запідозривши провокацію з боку відомого журналіста-розслідувача, сказав, що інтерв’ю з Поклонською та Гіркіним його відомство не цікавить, тож порадити він нічого не може. Але при цьому Бурба припустився рокової помилки. Він занадто швидко поклав слухавку й не попередив Дмітрія Ілліча, що очолюване ним ГУР – це воєнна розвідка, яка підпорядкована Міністерству оборони України й не має жодного відношення до Служби безпеки України.
Ця необережність Бурби призвела до того, що Гордон вирішив, що він після телефонної розмови з Василем Васильовичем має всі підстави називати себе агентом СБУ. І тому, записавши інтерв’ю з Поклонською та Гіркіним, Дмітрій Ілліч зібрався навіть відправити флешку з відеофайлами в Міжнародний кримінальний суд у Гаазі в сподіванні отримати почесну грамоту від Служби безпеки України.
Тепер головне – щоби ніхто не попередив Гордона, що Україна досі не ратифікувала Римський статут і не є державою-учасницею Міжнародного кримінального суду, який, до того ж, не приймає ніяких флешок від громадян. Тому з метою збереження для України такого цінного журналіста-розслідувача рекомендую лейтенанту Баканову наказом по СБУ оформити Гордона кандидатом на вербування в Департамент господарського забезпечення з присвоєнням агентурного псевдоніма «Штопаний».