Аграрії: Кредити за програмою 5-7-9% недоступні для фермерів

ЕКОНОМІКА
07.08.2020, 17:42
Аграрії: Кредити за програмою 5-7-9% недоступні для фермерів

Фермерам нереально взяти кредит за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», оскільки банки вимагають у заставу майно.

Про це розповів керівник одного з  органічних фермерських господарств Київщини  під час ХХV форуму «Органічна Україна 2020. Київ», - повідомляє AgroPortal

«Кредити за програмою 5-7-9%, на які нібито теж можуть розраховувати фермери, насправді не працюють. Коли ми в цьому році хотіли отримати підтримку за цією програмою на будівництво теплиці, отримали відмову від банку, оскільки вони надають кошти тільки на те, що можуть у разі чого продати — техніка чи устаткування.

У нашому випадку з будівництвом теплиці потрібно було оформляти в заставу квартиру або машину. Але фермери, як правило, весь отриманий прибуток вкладають в розвиток і розширення. Тому нам потрібні такі програми кредитування, якби вони правило діяли, але отримати такий кредит практично неможливо », - зазначає фермер.

Також він розповів, що вони мали негативний досвід щодо розвитку зеленого туризму. За його словами , ще три роки тому були напрацювання та обговорення розвитку даного напрямку з Департаментом розвитку АПК Київської області, але далі слів справа не зрушила.

«Ми знаходимося в 50 км від Києва під Борисполем. Люди можуть приїжджати на ягідник, збирати ягоди або овочі. Якби була зацікавленість з боку місцевої влади, ми б поставили будиночки апітерапії, облагородили ставок і розвивали зелений туризм, адже охочих виїхати з міста і відпочити на природі, думаю, було б достатньо », - переконаний співрозмовник.

Також він зазначив, що на Київщині на відміну від інших областей відсутній регіональна програма підтримки для виробників органічної продукції. Розповідає, що, наприклад, в Полтавській області діє обласна програма підтримки "органіків", і це їм дало можливість придбати обладнання та розширити виробництво.

«Ми втомилися від державних програм, які пишуться тільки на папері, а фактично на 90% не виконуються», - зазначає аграрій.

Читайте також:
Компанії "Астарта" і "Радехівський цукор" змовилися з метою антиконкурентних дій на ринку первинної реалізації бурякового цукру.
07 квітня, 13:04
У поточному 2021 році вітчизняні фермерські господарства будуть позбавлені державної підтримки.
20 лютого, 12:37
Українські цукрові заводи розпочали сезонну переробку буряку, однак не всім із них вистачить сировини.
09.11.2020, 11:23
Американський білий метелик (лат. Hyphantria cunea) є небезпечним шкідником, що розповсюджений у південних і західних областях України.
12.09.2020, 20:40
Критичні погодні умови поставили велику кількість дрібних та середніх фермерських господарств на межу банкрутства.
08.09.2020, 20:09
У перших числах серпня Мін’юст запустив оновлення реєстру юросіб. І за день до закриття старого реєстру, була здійснена рейдерська атака.
10.08.2020, 17:53