Аль-Біруні – забутий геній, який виміряв Землю

ІСТОРІЯ
29.08.2023, 21:16
Аль-Біруні – забутий геній, який виміряв Землю
Фото: Facebook

Хорезмський науковець-енциклопедист, який працював при дворі шахів і всі свої праці написав виключно арабською мовою.

Йдеться про середньовічного мислителя та дослідника Абу-р-Райхана Мухаммада ібн Ахмад аль-Біруні (973-1048), повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Саме цей без перебільшення геній свого часу першим виміряв земне коло із точністю 99,7%, якщо порівнювати із прийнятим значенням теперішньої постмодерної доби.

Аль-Біруні був неперевершеним ерудитом, оскільки володів знаннями у багатьох галузях науки, включаючи астрономію, математику, географію, фізику та історію.

У 1030 році він застосував тригонометрію для вимірювання кола Землі; отримані результати показали 6339,6 кілометра, що знаходиться у межах 0,3% від сучасного загальноприйнятого значення у 6378,1 кілометра.

Метод аль-Біруні був заснований на тому принципі, що через кривину Землі небосхил із маківки будь-якого високого пагорба, не кажучи про гори, здається нижчим, ніж із низини на рівні моря.

Хорезмський геній зумів виміряти кут поміж горизонтом та схилом у двох різних місцях і використав цю інформацію для розрахунку радіуса Землі, що спричинило справжній резонанс серед мусульманських науковців.

Вимірювання кола Землі, здійснене, аль-Біруні, було одним із найточніших, оскільки його не вдалося перевершити аж до середини XVII століття, коли французький математик і астроном Жан Пікар використовував власний метод.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що українець Борис Балінський – батько сучасної біології розвитку, який мусив проживати у Південній Африці серед бурів.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07