Аль-Біруні – забутий геній, який виміряв Землю

ІСТОРІЯ
29.08.2023, 21:16
Аль-Біруні – забутий геній, який виміряв Землю
Фото: Facebook

Хорезмський науковець-енциклопедист, який працював при дворі шахів і всі свої праці написав виключно арабською мовою.

Йдеться про середньовічного мислителя та дослідника Абу-р-Райхана Мухаммада ібн Ахмад аль-Біруні (973-1048), повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Саме цей без перебільшення геній свого часу першим виміряв земне коло із точністю 99,7%, якщо порівнювати із прийнятим значенням теперішньої постмодерної доби.

Аль-Біруні був неперевершеним ерудитом, оскільки володів знаннями у багатьох галузях науки, включаючи астрономію, математику, географію, фізику та історію.

У 1030 році він застосував тригонометрію для вимірювання кола Землі; отримані результати показали 6339,6 кілометра, що знаходиться у межах 0,3% від сучасного загальноприйнятого значення у 6378,1 кілометра.

Метод аль-Біруні був заснований на тому принципі, що через кривину Землі небосхил із маківки будь-якого високого пагорба, не кажучи про гори, здається нижчим, ніж із низини на рівні моря.

Хорезмський геній зумів виміряти кут поміж горизонтом та схилом у двох різних місцях і використав цю інформацію для розрахунку радіуса Землі, що спричинило справжній резонанс серед мусульманських науковців.

Вимірювання кола Землі, здійснене, аль-Біруні, було одним із найточніших, оскільки його не вдалося перевершити аж до середини XVII століття, коли французький математик і астроном Жан Пікар використовував власний метод.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що українець Борис Балінський – батько сучасної біології розвитку, який мусив проживати у Південній Африці серед бурів.

Читайте також:
Життя
Навіть кілька хвилин біля водойми заспокоюють людину і навіть покращують її уяву.
08 липня, 10:39
Світ
Традиційно вважалося, що навколо осердя нашої галактики обертаються найстаріші за віком зірки. Проте виявилося, що це не зовсім так.
27 червня, 21:42
Життя
Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.
20 червня, 08:21
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
14 червня, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43