Аль-Біруні – забутий геній, який виміряв Землю

ІСТОРІЯ
29.08.2023, 21:16
Аль-Біруні – забутий геній, який виміряв Землю
Фото: Facebook

Хорезмський науковець-енциклопедист, який працював при дворі шахів і всі свої праці написав виключно арабською мовою.

Йдеться про середньовічного мислителя та дослідника Абу-р-Райхана Мухаммада ібн Ахмад аль-Біруні (973-1048), повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Саме цей без перебільшення геній свого часу першим виміряв земне коло із точністю 99,7%, якщо порівнювати із прийнятим значенням теперішньої постмодерної доби.

Аль-Біруні був неперевершеним ерудитом, оскільки володів знаннями у багатьох галузях науки, включаючи астрономію, математику, географію, фізику та історію.

У 1030 році він застосував тригонометрію для вимірювання кола Землі; отримані результати показали 6339,6 кілометра, що знаходиться у межах 0,3% від сучасного загальноприйнятого значення у 6378,1 кілометра.

Метод аль-Біруні був заснований на тому принципі, що через кривину Землі небосхил із маківки будь-якого високого пагорба, не кажучи про гори, здається нижчим, ніж із низини на рівні моря.

Хорезмський геній зумів виміряти кут поміж горизонтом та схилом у двох різних місцях і використав цю інформацію для розрахунку радіуса Землі, що спричинило справжній резонанс серед мусульманських науковців.

Вимірювання кола Землі, здійснене, аль-Біруні, було одним із найточніших, оскільки його не вдалося перевершити аж до середини XVII століття, коли французький математик і астроном Жан Пікар використовував власний метод.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що українець Борис Балінський – батько сучасної біології розвитку, який мусив проживати у Південній Африці серед бурів.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
11 грудня, 08:27
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00