Аль-Біруні – забутий геній, який виміряв Землю

ІСТОРІЯ
29 серпня, 21:16
Аль-Біруні – забутий геній, який виміряв Землю
Фото: Facebook

Хорезмський науковець-енциклопедист, який працював при дворі шахів і всі свої праці написав виключно арабською мовою.

Йдеться про середньовічного мислителя та дослідника Абу-р-Райхана Мухаммада ібн Ахмад аль-Біруні (973-1048), повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Саме цей без перебільшення геній свого часу першим виміряв земне коло із точністю 99,7%, якщо порівнювати із прийнятим значенням теперішньої постмодерної доби.

Аль-Біруні був неперевершеним ерудитом, оскільки володів знаннями у багатьох галузях науки, включаючи астрономію, математику, географію, фізику та історію.

У 1030 році він застосував тригонометрію для вимірювання кола Землі; отримані результати показали 6339,6 кілометра, що знаходиться у межах 0,3% від сучасного загальноприйнятого значення у 6378,1 кілометра.

Метод аль-Біруні був заснований на тому принципі, що через кривину Землі небосхил із маківки будь-якого високого пагорба, не кажучи про гори, здається нижчим, ніж із низини на рівні моря.

Хорезмський геній зумів виміряти кут поміж горизонтом та схилом у двох різних місцях і використав цю інформацію для розрахунку радіуса Землі, що спричинило справжній резонанс серед мусульманських науковців.

Вимірювання кола Землі, здійснене, аль-Біруні, було одним із найточніших, оскільки його не вдалося перевершити аж до середини XVII століття, коли французький математик і астроном Жан Пікар використовував власний метод.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що українець Борис Балінський – батько сучасної біології розвитку, який мусив проживати у Південній Африці серед бурів.

Читайте також:
Життя
Смерть – це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.
21 листопада, 07:31
Історія
Гідні подиву українські мовні свідчення живої пам'яті про гунів зберігаються на Поліссі. Люди там постійно згадують одноплемінників Аттили.
19 листопада, 08:42
Життя
Команда естонських психологів провела експеримент. З'ясувалося, похід у музей допомагає подолати депресію, стрес та тривожні розлади.
16 листопада, 20:11
Життя
Майже 4,5 мільярда роки тому із Землею зіштовхнулося інше велике космічне тіло. На цьому наполягає команда астрофізиків і геологів.
05 листопада, 15:28
Життя
Нова мапа крижаного покриву «червоної планети» стане у пригоді астронавтам. Зона посадки буде якомога ближче до марсіанського екватора.
01 листопада, 06:59
Світ
Відповідь дав британський математик Томас Кроуфорд з Оксфордського Університету. Науковець вивів власну формулу для розрахунку поведінки.
26 жовтня, 21:42