Алієв, Мішель і Пашинян закрили «питання Арцаху»

СВІТ
23.05.2022, 20:43
Алієв, Мішель і Пашинян закрили «питання Арцаху»

Карабах був, є і залишається суверенною територією незалежної Азербайджанської республіки, якби його не хотіли привласнити в Єревані.

Напередодні впродовж 5 годин у Брюсселі президент Ільгам Алієв, прем'єр-міністр Нікол Пашинян і голова Європейської Ради Шарль Мішель остаточно вирішили багаторічний конфлікт двох південнокавказьких країн.

Про це на своїй публічній Facebook-сторінці повідомила колишній народний депутат парламенту Вірменії Наїра Карапетян, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами політика, Ніколу Пашиняна, як головного й офіційного представника вірменської держави, нібито змусили підписати у бельґійській столиці умовну капітуляцію та відмову від будь-яких подальших посягань на Карабах.

«Варто особливо наголосити на тому, що у підсумковій заяві питання про статус Карабаху взагалі не стоїть, немає згадки про право на самовизначення. Натомість йдеться про "права і безпеку етнічного вірменського населення у Карабаху", і це підкреслював не вірменський лідер, а голова Євроради Шарль Мішель. Немає навіть назви "Нагірний Карабах" (не кажу вже про "Арцах"), він перетворився просто на Карабах, як стверджує Азербайджан. Далі – більше: у пунктах про гуманітарні проблеми спочатку згадується розмінування і лише потім зусилля щодо повернення полонених, які опинилися по обидва боки фронту під час війни восени 2020 року.

Найближчими днями у прикордонній зоні Вірменії та Азербайджану відбудеться засідання комісій з делімітації державної межі. Це означає, що росія як гарант нашої незалежності зі своїми дорожніми картами не просто виведена з початкових позицій, але повністю виведена із тексту заяви. Твердження Вірменії про те, що з нашого боку комісія не сформувалася, виявилися черговою брехнею, просто вони не були викладені на папері. У нинішній ситуації співпраця з Азербайджаном нічого доброго не обіцяє. Це кінець. Схоже, питання Арцаху закрите! І це лише видима частина загроз. А про що ще замовчує Пашинян, Мішель та Алієв? Можемо тільки здогадуватися», – зазначила екснардеп Наїра Карапетян.

Натомість у Баку закликали нечисленних вірменських окупантів та іредентистів забути про Карабах, адже Європа і весь цивілізований світ підтримують територіальну цілісність Азербайджану, що ґрунтуються на міжнародному праві.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що прокремлівські сили Вірменії майже місяць марно намагаються скинути уряд Пашиняна.

Читайте також:
Політика
У Пентагоні зазначили, що коментарі Мініхана "не відображають точку зору Міністерства оборони США щодо Китаю".
вчора, 11:50
Опінії
На Заході все частіше поряд із військової й економічної допомоги Україні говорять про повоєнний баланс. Тобто, як унеможливити нову війну.
вчора, 08:37
Світ
Влада США з'ясувала, що Китай надає рф нелетальну військову допомогу й економічну підтримку.
25 січня, 15:04
Війна
Широкомасштабна війна, розпочата Владіміром Путіним проти України, мала стати головним досягненням кремлівського бункерного щура.
24 січня, 17:27
Світ
Постнацистська огида до війни та відданість сприянню миру шляхом взаємодії поєднується зі старою пристрастю до росії
23 січня, 13:05
Світ
“Якби нам поставили це питання, ми б не заперечували"
23 січня, 09:20