Американські хіміки перетворили пластик на мило

12.08.2023, 16:58
Американські хіміки перетворили пластик на мило
Фото: The Guardian

Поліпропілен, який раніше був у вжитку, завдяки науковцям зі штату Вірджинія став розчинною у воді мийною речовиною.

Результати свого приголомшливого експерименту дослідники оприлюднили у спеціалізованому виданні "The Earth", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За словами провідних американських хіміків під керівництвом доктора наук Ґуолянь Лю, вони використовували схожість пластмаси та жирних кислот, які є одним з основних інгредієнтів мила.

«Наша проблема полягала у розмірі елементів. Адже на молекулярному рівні пластмаси дуже великі, близько 3000 атомів вуглецю завдовжки, тоді як жирні кислоти набагато менше. Тож ми вирішили розщепити молекули синтетичного поліетилену, але зупинити процес до того, як вони повністю розкладуться на невеликі газоподібні молекули», – йдеться у висновках дослідження.

Водночас хіміки уточнюють, попри те, що їм вдалося отримати молекули поліетилену із коротким ланцюгом, а потім створити з отриманого матеріалу мило, інноваційний метод не допоможе ліквідувати всі пластикові відходи на Землі.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що молодий інженер зі столиці Кенії майстерно перетворює пластикові відходи на цеглу.

Читайте також:
Світ
Під час дослідження проаналізовано майже 8000 записів про смерть чотирилапих улюбленців. Їх взяли у британських ветеринарних клініках.
13 травня, 12:34
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39