Американський Комітет захисту журналістів закликав Україну відмовитися від законопроєкту "Про медіа"

ПОЛІТИКА
15 вересня, 10:10
Американський Комітет захисту журналістів закликав Україну відмовитися від законопроєкту "Про медіа"

Лише 10% законопроекту безпосередньо стосуються зобов’язань, які Україна взяла на себе як кандидат на вступ до ЄС

Американський Комітет захисту журналістів виступив із заявою, в якій закликав скасувати законопроеєкт Про медіа.

"Український законопроєкт про медіа серйозно загрожує свободі преси в країні, посилюючи державний контроль над інформацією в той час, коли громадяни потребують її найбільше", — сказала Гульноза Саїд, координатор програм CPJ у Європі та Центральній Азії, у Нью-Йорку.

"Українські законодавці повинні відмовитися від законопроекту або принаймні призупинити його розгляд у парламенті, доки Європейський Союз не зможе висловити свої рекомендації", – написали в Національній спілці журналістів України.

Україна, кандидат на вступ до ЄС, повинна реформувати свої закони про засоби масової інформації, багато з яких були введені в дію в 1990-х роках, щоб почати переговори про членство. Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас заявив в інтерв’ю, опублікованому 23 серпня, що законопроєкт зараз знаходиться на розгляді в ЄС і Раді Європи, які можуть дати рекомендації до кінця вересня.

Станом на 13 вересня на сайті Верховної Ради не вказано дату другого читання.

"У них є 21 день (після першого читання), щоб приймати правки. Але тоді на затвердження може знадобитися місяць або до кінця року", – сказав CPJ Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

У разі ухвалення закон розширить повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, державного регулятора телерадіомовлення, дозволяючи йому регулювати онлайн- та друковані видання, анулювати реєстрацію та ліцензію будь-якого ЗМІ, блокувати онлайн-ЗМІ без рішення суду, і вимагати від платформ соціальних медіа та веб-браузерів видаляти вміст, заборонений законом, згідно з повідомленнями багатьох ЗМІ.

Відповідно до аналізу, опублікованого НСЖУ, який цитує американський Комітет, лише 10% законопроекту безпосередньо стосуються зобов’язань, які Україна взяла на себе як кандидат на вступ до ЄС.

"Решта свідчить про бажання влади більше впливати на ЗМІ: виносити заборони, штрафувати, закривати їх", — йдеться в заяві НСЖУ в Telegram.

CPJ надіслав електронний лист до Верховної Ради за коментарем, але не отримав відповіді.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Журналісти та медійні ГО вимагають повернути відібрані через репортажі в Херсоні акредитації
14 листопада, 16:15
Опінії
А знаєте як їм віддячили? Позбавили акредитації !
14 листопада, 13:38
Світ
Про одну з найважливіших битв між демократіями та диктаторами, що розгортається цього тижня в Бухаресті
28 вересня, 10:15
Опінії
Цензура - це удар по незалежності України
30 серпня, 15:05
Опінії
ОБРИДЛА ВТОМЛЕНА НЕГОЛЕНІСТЬ ЧОТИРИРАЗОВОГО УХИЛЯНТА У "ГЕРОЇЧНІЙ" ФУТБОЛЦІ
12 серпня, 11:25
Політика
Найбільша міжнародна неурядова організація зі штаб-квартирою у Нью-Йорку розкритикувала нещодавні ініціативи українських законотворців.
30 липня, 08:48