Анексувавши Білорусь, Кремль піде на країни Балтії, — ексспікер Сейму Литви

СВІТ
08.06.2021, 13:26
Анексувавши Білорусь, Кремль піде на країни Балтії, — ексспікер Сейму Литви
Фото: Lrytas

Колишній голова литовського парламенту у 1990-1992 роках Вітаутас Ландсберґіс переконаний, що РФ хоче захопити 3 балтійські республіки.

Таку думку він висловив в інтерв'ю місцевому виданню "Delfi".

Ексспікер литовського Сейму наголосив, що сценарій для майбутнього "поглинання" Білорусі та сусідніх з нею країн написаний Владіміром Путіним давно, а слабкість Заходу дає Кремлю фору для неосовєцького реваншу.

«Що вибере Путін, те і буде, побачимо. Може, він певний час підтримуватиме Лукашенка, поки Захід дасть себе дурити. Його ж весь час дурять, нібито є якийсь Лукашенко. А його немає його — є холоп Путіна чи пак путінський холоп у Мінську, який робить те, що йому вказують або дозволяють і не більше», — заявив Вітаутас Ландсберґіс.

Також політик додає, остання військова активізація РФ на кордоні з Україною свідчить, що подібна загроза нависла і над країнами Балтії та Польщею, попри їхнє членство у НАТО.

«Я бачу привід для страху у Литві. Страху, який може змусити слухати тих, хто говорить — "треба пристосуватися, не треба нікого дратувати". Якщо Росія чогось вимагає, скажімо, щоб американські літаки у литовський Зокняй не літали, оскільки це велика загроза для Кремля, то таке почнеться... Наразі також неясно, яким буде результат зустрічі Байдена з Путіним, адже Америці вона не потрібна, а Росії потрібна», — підсумував Вітаутас Ландсберґіс.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що лукашенківські прокурори хочуть допитати експрезидента Литви у справі геноциду білоруського народу у 1940-х роках.

Читайте також:
Опінії
Мімікрія кремлівського бункерного щура у розпалі. Владімір Путін став блідою тінню своєї білоруської маріонетки.
вчора, 21:13
Світ
Бразильський клуб замирення української жертви з російським воєнним злочинцем-агресором імені Луїза Інасіу да Силви почав роботу.
вчора, 16:29
Світ
Цікаво спитатися у Надзвичайного і Повноважного Посла України Ірини Венедіктової, чому швейцарська влада відверто підігрує агресору?
12 березня, 17:23
Світ
Уряд Об'єднаного Королівства заборонив китайським державним компаніям брати участь в тендерах, які стосуються програм відновлення України.
02 березня, 16:49
Опінії
BAE Systems накопичила 3 ​​мільярди фунтів стерлінгів готівкою, і пан Вудберн сказав, що це дозволило їй робити «довгострокові ставки».
26 лютого, 13:10
Світ
Американські дипломати та спеціальні служби визнали його таким, що заслуговує на довіру і представляє потенційний інтерес для Вашинґтона.
14 лютого, 17:20