Археологи знайшли давньоримський цвинтар у центрі Парижа

ІСТОРІЯ
20 квітня, 21:21
Археологи знайшли давньоримський цвинтар у центрі Парижа
Фото: Science Alert

Стародавній некрополь часів існування поселення Лютеція на берегах річки Сена розкопали при реконструкції залізничної станції Порт-Рояль.

Відповідні кадри археологічної знахідки у середмісті французької столиці оприлюднило наукове видання "Science Alert", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

З'ясувалося, похованню близько 2000 років, тобто це час, коли на місці Парижу було ґало-римське селище Лютеція, про що свідчать кілька груп могил із добре збереженими кістками людей.

«Під час нових розкопок, які розпочалися цьогоріч у березні, нашій команді вдалося випадково натрапити на 50 могил. В одного зі скелетів у роті виявили монету, яка дозволила датувати поховання орієнтовно II століттям після Різдва Христового. Останки належать паризіям, галльському народу, який жив у Лютеції, коли місто на березі річки Сени знаходилося під контролем Римської імперії», – прокоментував подію один з учасників археологічної експедиції.

Водночас уточнюється, що скелети від початку перебували у дерев'яних трунах, які із часом зотліли й тепер можна впізнати лише по цвяхах, а поряд – порожні керамічні глечики та келихи.

Між тим,  "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що у нещодавно у Фінляндії виявили стародавні артефакти, які належать місцевим племенам, котрі жили у добу вікінґів.

Археологи знайшли давньоримський цвинтар у центрі Парижа_1

Читайте також:
Життя
Імунна система відіграє життєво важливу роль у зміні поведінки
14 вересня, 12:04
Життя
“Проектування та експериментальна перевірка прототипу вже ведуться”
14 вересня, 09:25
Життя
Що допомогло Тиранозавру Рексу та Брахіозавру стати гігантами ?
13 вересня, 12:23
Світ
Чим голосніше і важче баси, там краще працюють інсулінові клітини, які активують позитивно заряджені іони кальцію у нашому організмі.
06 вересня, 19:04
Життя
Влад Цепеш, який був господарем Валахії, ймовірно, харчувався тільки рослинами.
06 вересня, 13:12
Життя
Науковці не виключають, що на його дні можуть ховатися докази того, що Світовий потоп справді був.
19 серпня, 12:15