Археологи знайшли давньоримський цвинтар у центрі Парижа

ІСТОРІЯ
20.04.2023, 21:21
Археологи знайшли давньоримський цвинтар у центрі Парижа
Фото: Science Alert

Стародавній некрополь часів існування поселення Лютеція на берегах річки Сена розкопали при реконструкції залізничної станції Порт-Рояль.

Відповідні кадри археологічної знахідки у середмісті французької столиці оприлюднило наукове видання "Science Alert", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

З'ясувалося, похованню близько 2000 років, тобто це час, коли на місці Парижу було ґало-римське селище Лютеція, про що свідчать кілька груп могил із добре збереженими кістками людей.

«Під час нових розкопок, які розпочалися цьогоріч у березні, нашій команді вдалося випадково натрапити на 50 могил. В одного зі скелетів у роті виявили монету, яка дозволила датувати поховання орієнтовно II століттям після Різдва Христового. Останки належать паризіям, галльському народу, який жив у Лютеції, коли місто на березі річки Сени знаходилося під контролем Римської імперії», – прокоментував подію один з учасників археологічної експедиції.

Водночас уточнюється, що скелети від початку перебували у дерев'яних трунах, які із часом зотліли й тепер можна впізнати лише по цвяхах, а поряд – порожні керамічні глечики та келихи.

Між тим,  "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що у нещодавно у Фінляндії виявили стародавні артефакти, які належать місцевим племенам, котрі жили у добу вікінґів.

Археологи знайшли давньоримський цвинтар у центрі Парижа_1

Читайте також:
Життя
Незвичайний зразок крові медики взяли у вагітної жінки у 1972 році.
04 січня, 12:18
Життя
Учені виявили новий спосіб відстежувати космічне сміття, використовуючи дані сейсмічних станцій.
04 січня, 11:41
Книги
Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз. І не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.
12.12.2024, 21:42
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06.11.2024, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27.10.2024, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06.10.2024, 18:49