Археологи знайшли давньоримський цвинтар у центрі Парижа

ІСТОРІЯ
20.04.2023, 21:21
Археологи знайшли давньоримський цвинтар у центрі Парижа
Фото: Science Alert

Стародавній некрополь часів існування поселення Лютеція на берегах річки Сена розкопали при реконструкції залізничної станції Порт-Рояль.

Відповідні кадри археологічної знахідки у середмісті французької столиці оприлюднило наукове видання "Science Alert", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

З'ясувалося, похованню близько 2000 років, тобто це час, коли на місці Парижу було ґало-римське селище Лютеція, про що свідчать кілька груп могил із добре збереженими кістками людей.

«Під час нових розкопок, які розпочалися цьогоріч у березні, нашій команді вдалося випадково натрапити на 50 могил. В одного зі скелетів у роті виявили монету, яка дозволила датувати поховання орієнтовно II століттям після Різдва Христового. Останки належать паризіям, галльському народу, який жив у Лютеції, коли місто на березі річки Сени знаходилося під контролем Римської імперії», – прокоментував подію один з учасників археологічної експедиції.

Водночас уточнюється, що скелети від початку перебували у дерев'яних трунах, які із часом зотліли й тепер можна впізнати лише по цвяхах, а поряд – порожні керамічні глечики та келихи.

Між тим,  "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що у нещодавно у Фінляндії виявили стародавні артефакти, які належать місцевим племенам, котрі жили у добу вікінґів.

Археологи знайшли давньоримський цвинтар у центрі Парижа_1

Читайте також:
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14