У Румунії знайшли ймовірну могилу гунського вождя Аттили

ІСТОРІЯ
28.01.2023, 16:48
У Румунії знайшли ймовірну могилу гунського вождя Аттили
Фото: Leggo

Під час масштабного будівництва нового автошляху між містами Плоєшті та Бузеу неподалік Бухаресту робітники виявили середньовічне поховання.

Наразі на місці вже працює експедиційна група археологів і антропологів, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на пресслужбу румунської Національної компанії з управління дорожньою інфраструктурою.

Як уже вдалося з'ясувати дослідникам, великий поховальний комплекс є гробницею заможного володаря з гунського племінного союзу, датований безпосередньо V століттям після Різдва Христового.

Всередині археологи натрапили на безліч (понад 100 – прим. ред.) цінних артефактів, із-поміж яких: золоті прикраси з коштовним камінням, залізні мечі, щити, списи з металевими наконечниками, бронзові та срібні чоловічі застібки-фібули.

За словами дослідників, цілком очевидно, що у землі покоїться ніхто інший як сам Аттила, відомий із літописів під назвиськом "flagellum Dei" (тобто, "бич Божий" – прим. ред.), але остаточні висновки робити ще рано до завершення ДНК-аналізів.

Перекази, що дійшли до наших часів завдяки римському хроністу Пріску Панійському, оповідають про рабів, яких змусили вирити біля притоки Дунаю на румунських теренах для вождя гунів глибоку яму, куди поклали його тіло разом із конем, прикрасами та зброєю, затим копачів умертвили, аби ніхто не дізнався точне місце останнього спочинку Аттили.

«Спочатку, мої колеги висунули гіпотезу про сенсаційне відкриття, яку готові довести наявними речовими доказами. Генетичного аналізу поки у нас немає, щоби на 100% стверджувати, що тіло і могила належать саме Аттилі. Водночас знайдені поблизу міста Мізіл приблизно за 220 кілометрів від Чорного моря артефакти свідчать про те, що особа була заможним представником кочових вершників, вихідцями з Центральної Азії або Передуралля, які запанували у IV-V століттях на Сході Європи. Очевидно, що це гуни, які й прискорили кінець Римської імперії, котра тоді переживала кризу», – прокоментував ситуацію доктор наук Сілвіу Ене дел Васілі Пирван з Інституту археології у Бухаресті.

Між тим, як уже раніше сповіщав "Останній Бастіон", під час земляних робіт посеред лісу у фінляндській провінції Канта-Гяме місцеві мешканці натрапили на зброю вікінґів, яку попередньо датовано XI століттям.

У Румунії знайшли ймовірну могилу гунського вождя Аттили_1
У Румунії знайшли ймовірну могилу гунського вождя Аттили_3
У Румунії знайшли ймовірну могилу гунського вождя Аттили_5
вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
20:36
Війна
Просто цілитися у ворожі дрони та ракети, а також влучно стріляти мало. Вкрай необхідно ще й аналізувати досвід, думати наперед.
06 грудня, 19:24
Війна
Мужні гартуються у полум'ї війни. Таким є негласне кредо воїнів-зенітників, які стережуть українське небо від російських дронів-камікадзе.
21 листопада, 08:12
Війна
Одруження колишніх ув'язнених на фронті. Таке побачиш і почуєш не щодня, але мінливість життя диктує свої умови.
17 листопада, 17:30
Історія
На Байковому цвинтарі постало погруддя засновнику українського війська 1917-1922 років. Влаштував захід Історичний клуб «Холодний Яр».
13 листопада, 14:54
Війна
Західні артилеристи, особливо із країн-учасниць Північноатлантичного альянсу, можуть повчитися у наших захисників. Вони — незламні фахівці.
10 листопада, 07:09