Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії

ІСТОРІЯ
28.07.2021, 09:47
Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії
Фото: STT Uutiset

Сенсаційну знахідку виявили дослідники під час розкопок так званої печери "Тунель Велькі" (пол. Tunel Wielki) на північ від Кракова.

Відповідний звіт виклало видання "Karjalainen", посилаючися на попередні результати міжнародної археолоґічної експедиції, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Йдеться про поховання датоване XVII століттям, всередині якого знаходився майже ідеально збережений скелет дівчинки; вона тримала у зубах череп зяблика.

Археолоґи припускають, дитина походить із території теперішньої Фінляндії або Карелії (нині перебуває у складі РФ) і, що вона померла у віці 10-12 років приблизно між 1655 і 1657 роками.

«Очевидно, ця дівчинка дійшла до Польщі у складі військової місії шведського короля Карла X Ґустафа. У той час було звичайною справою, що разом із бійцями на війну вирушали їхні жінки з дітьми. Знаково, що неподалік печери розташований Ойцувський замок, де якраз і розміщувалися фінські та карельські війська шведського короля», — коментують знахідку дослідники.

Також археолоґів спантеличило те, що дівчинка була похована на природі — всередині печери у лісі, а не на цвинтарі відповідно до християнської традиції.

«Це виглядає доволі дивним, адже у XVII столітті переважна частина населення Європи сповідувала християнство. На додачу наявність біля кісток мертвої людини птахів не зустрічається ні в одній з європейських культур. Утім, у фінській мітолоґії пернаті символізували безперешкодний шлях людини після смерті до потойбіччя. Швидше за все, дівчинку поховали таємно за язичницьким обрядом», — підсумовують науковці.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", іспанські археолоґи прийшли до висновку, що неандертальці занадто мало рухалися в порівнянні з їх більш успішними сусідами.

Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії_1
Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії_2
Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії_3
Читайте також:
Івана Дзюба, Надія Світлична та Михайлина Коцюбинська опинилися в епіцентрі репресій у 1972 році.
15 січня, 16:25
Спогади українського добровольця через роки
13 січня, 12:11
109 років тому народився останній головнокомандувач УПА
11 січня, 19:15
Як "діди-визволителі" воювали на Рівненщині... у 1946 році
10 січня, 17:05
Завдяки Симоненку та іншим “шістдесятникам” було відкрито місця таємних масових поховань у хащах Биківнянського лісу.
08 січня, 21:45
Похована правда про Голодомор
07 січня, 16:25