Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії

ІСТОРІЯ
28 липня, 09:47
Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії
Фото: STT Uutiset

Сенсаційну знахідку виявили дослідники під час розкопок так званої печери "Тунель Велькі" (пол. Tunel Wielki) на північ від Кракова.

Відповідний звіт виклало видання "Karjalainen", посилаючися на попередні результати міжнародної археолоґічної експедиції, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Йдеться про поховання датоване XVII століттям, всередині якого знаходився майже ідеально збережений скелет дівчинки; вона тримала у зубах череп зяблика.

Археолоґи припускають, дитина походить із території теперішньої Фінляндії або Карелії (нині перебуває у складі РФ) і, що вона померла у віці 10-12 років приблизно між 1655 і 1657 роками.

«Очевидно, ця дівчинка дійшла до Польщі у складі військової місії шведського короля Карла X Ґустафа. У той час було звичайною справою, що разом із бійцями на війну вирушали їхні жінки з дітьми. Знаково, що неподалік печери розташований Ойцувський замок, де якраз і розміщувалися фінські та карельські війська шведського короля», — коментують знахідку дослідники.

Також археолоґів спантеличило те, що дівчинка була похована на природі — всередині печери у лісі, а не на цвинтарі відповідно до християнської традиції.

«Це виглядає доволі дивним, адже у XVII столітті переважна частина населення Європи сповідувала християнство. На додачу наявність біля кісток мертвої людини птахів не зустрічається ні в одній з європейських культур. Утім, у фінській мітолоґії пернаті символізували безперешкодний шлях людини після смерті до потойбіччя. Швидше за все, дівчинку поховали таємно за язичницьким обрядом», — підсумовують науковці.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", іспанські археолоґи прийшли до висновку, що неандертальці занадто мало рухалися в порівнянні з їх більш успішними сусідами.

Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії_1
Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії_2
Археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії_3
вибір редакції
Читайте також:
Борис Балінський народився 23 вересня 1905 року в Києві. Але близько 50 років прожив в африканській країні заснованій вихідцями з Європи.
24 вересня, 18:45
А у той самий час українські підприємці Симиренки-Яхненки на своїх численних фабриках впровадили унікальну модель народного капіталізму.
23 вересня, 13:49
З року у рік полтавці відзначають День міста 23 вересня. Для багатьох ця дата – черговий привід "культурно" відпочити.
23 вересня, 10:34
28 вересня у Ніжинському державному університеті відбудеться науково-просвітницький захід "Україна і фіно-угорський світ".
22 вересня, 13:55
30 років від дня смерті героя, який ще на зорі Незалежності України твердив про незворотність війни з Росією.
21 вересня, 21:22
Що ми сьогодні знаємо про Самуї́ла Ейнгорна, Павлика Морозова та ідеї комсомольців.
21 вересня, 16:05