Нутриціологи з'ясували, чому діти вибагливі в їжі

07 липня, 09:37
Нутриціологи з'ясували, чому діти вибагливі в їжі
Фото: Останній Бастіон

Зазвичай малеча звертає особливу увагу на консистенцію того, що пропонують їсти дорослі. Ця прискіпливість досягає піка у 6-7 років.

Фахівці з Данії та Австралії пояснили, як вподобання дітей змінюються із віком та як прищепити їм здорові харчові звички з урахуванням виявлених закономірностей. Результати дослідження викладено у виданні Journal of Texture Studies.

Дослідники з Копенгагенського Університету та Університету Дікіна виявили закономірності «вибагливості» в їжі, яка характерна для малечі дошкільного і молодшого шкільного віку. Вона пов'язана з консистенцією їжі й захисними механізмами психіки дитини.

Науковці-нутриціологи провели експеримент, в якому брали участь 485 дітей віком від 5 до 12 років. Їх попросили вибрати, що хотіли б з'їсти: спочатку дітям показували зображення продуктів, а потім пропонували справжню їжу.

Серед страв, які були використані у практичному дослідженні, — хліб, апельсиновий сік, арахісова олія, полуничний джем, йогурт та томатний суп. При цьому дітям пропонували різні варіанти цих продуктів, наприклад полуничний йогурт зі шматочками ягід або без, арахісове масло зі шматочками горіхів або без.

6-річні діти обрали продукти з однорідною консистенцією у 76% випадків; цей показник був найвищим серед усіх вікових груп. Дослідники дійшли висновку, що після відлучення від грудей прискіпливість до їжі та її консистенції поступово наростає, сягає піка саме у 6-7 років, а потім спадає під час пубертатного періоду.

Нутриціологи з'ясували, чому діти вибагливі в їжі_1

Зі слів нутриціологів з Австралії та Данії, небажання їсти неоднорідну за консистенцією їжу може бути пов'язане із механізмом психіки. Він захищає дитину від потенційно небезпечної, отруйної їжі.

Поступово стаючи самостійними, діти досліджують світ навколо себе. Тож, саме через можливу небезпеку насторожено ставляться до незвичних чи незвично приготованих продуктів.

«У міру того, як малеча досягає шкільного віку, однокласники та інші люди можуть на них надавати все більший вплив, викликати бажання пробувати нові види їжі та розширювати кругозір. Ми також бачимо, що частка тих, хто вибирав страви зі шматочками, зростає залежно від віку учасників дослідження», — пояснили науковці.

Батькам, які стикаються із вибагливістю дітей, дослідники порадили поставитися із розумінням до цього закономірного етапу розвитку. На думку нутриціологів, не можна змушувати дитину з'їсти щось «правильне» або заохочувати її за це «шкідливою» їжею.

«У першому випадку формуються негативні асоціації з тими чи іншими стравами, а у другому — виникає бажання їсти лише «смачне», не звертаючи уваги на корисні для здоров'я поживні продукти. Щоби дитина звикла до їжі нового типу, їй можливо потрібно спробувати її неодноразово, аж до 15 разів. При цьому завжди має бути можливість їсти не тільки щось нове, а й звичніші продукти», — додали науковці.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати, що людство має узгоджувати життя із законами фізичної, біологічної, соціальної природи. Це є прогрес, бо Мати-Природа — Найвищий Законодавець!

Читайте також:
Світ
«Місто під кригою», або мовою оригіналу «Camp Century», — саме такою знахідкою поділилися американські дослідники. Об'єкт виявили з повітря.
вчора, 10:34
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Музична диверсія тисячоліття, що змінила сприйняття людством звуків. Це далеко не конспірологічна теорія, як видається на перший погляд.
01 липня, 21:41
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28 лютого, 21:39
Життя
Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.
07 лютого, 08:24
Історія
Гомініди археологічних культур палеоліту, мезоліту та енеоліту вживали фрукти, рибу та м'ясо. Розшифрувати раціон допоміг ДНК-тест.
28 січня, 19:52