Австралія та Папуа-Нова Гвінея посилюють оборонну співпрацю
Австралія та Папуа-Нова Гвінея прагнуть розширити оборонну співпрацю та зміцнити військові зв’язки.
Австралія та Папуа-Нова Гвінея пообіцяли завершити переговори щодо двосторонньої угоди про безпеку до кінця квітня. Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе та його колега з Папуа-Нова Гвінея Джеймс Марапе опублікували «спільне зобов’язання» підписати пакт після переговорів із високопоставленими посадовими особами в Порт-Морсбі сьогодні вдень.
У своїй заяві обидва лідери заявили, що угода «ще більше зміцнить партнерство у галузі безпеки, заклавши юридично обов’язкову основу для співпраці у багатьох напрямах, що становлять взаємний інтерес, і сприятиме двосторонній і регіональній безпеці, довірі та стабільності».
Пан Албанезе сказав журналістам у Порт-Морсбі, що обидві країни погодили "конкретний графік на майбутнє", і сказав, що безпека двох націй є "неподільною". «Переговори будуть завершені до кінця квітня. І ми сподіваємося на підписання в червні», — додає він.
У спільній заяві зазначено, що Австралія та Папуа-Нова Гвінея розширять навчання та запланують можливі спільні проєкти в рамках договору, а також більш регулярно обмінюватимуться інформацією про стратегічні загрози та виклики.
Виступаючи після переговорів на рівні лідерів, пан Марапе припустив, що Австралія також може зробити більше, щоб допомогти поліції Папуа-Нова Гвінея подолати внутрішні виклики та громадянські заворушення, такі як насильство, яке охопило деякі частини країни під час торішніх виборів.
Оголошення було зроблено лише через місяць після того, як Австралія та Вануату підписали двосторонню угоду про безпеку під час двопартійної парламентської поїздки до Тихого океану в грудні минулого року.
Пан Альбанезе заперечує, що шквал переговорів був викликаний занепокоєнням щодо кроків Китаю з поглиблення зв'язків у сфері безпеки в Тихому океані, в тому числі через його суперечливий договір безпеки з Соломоновими Островами. Також він не відповів на питання, чи двосторонній договір з Австралією перешкоджатиме підписанню Папуа-Нова Гвінея подібної угоди з Китаєм у майбутньому.