Азія не готова до війни за Тайвань

СВІТ
29 травня, 19:15
Азія не готова до війни за Тайвань
Фото: IISS

Прозахідний блок може опинитися сам на сам із китайською загрозою. Найгірше становище в острівної держави зі столицею у Тайбеї.

До такого висновку дійшла співробітниця Міжнародного інституту стратегічних досліджень Фенелла Макгерті. З її слів, Японія, Південна Корея та Австралія почали збільшувати витрати на оборону, але цього все одно недостатньо.

Попри значне зростання асигнувань на оборону у решті країн Азійсько-Тихоокеанського регіону, частка комуністичного Китаю у загальних витратах продовжує зростати: від 38% у 2014 році до 44% цьогоріч. Однак у регіоні відчувають недалеку перспективу ескалації, що змушує окремі країни переглядати свої стратегії щодо стримування КНР і КНДР.

Наприклад, у грудні 2022 року Японія опублікувала три документи зі стратегії трансформації. У них ішлося про зобов'язання збільшити витрати на оборону з 1% до 2% ВВП аж до 2027 року.

Своєю чергою, Австралія і Південна Корея нещодавно опублікували документи, які передбачають додаткові інвестиції у свої оборонні сектори. Фенелла Макгерті вважає, що такі кроки мають уповільнити траєкторію подальшого зміщення регіонального військового балансу на користь КНР.

Але на тлі останніх чуток про можливу ескалацію в Тайванській протоці вже у червні, є відчуття, що у вищезазначених країн залишилося не так багато часу, щоб підготуватися до війни. Сам по собі Тихоокеанський регіон не має міцного консенсусу у питанні стримування Пекіна, який зі свого боку підкуповує сусідів, тим самим нейтралізуючи їхню волю до боротьби.

Наприклад, Індонезія, Малайзія і Таїланд тісно інтегровані у конфігурацію «Один пояс — один шлях», що ставить під сумнів готовність цих країн чинити опір Пекіну у разі агресії. Цілком імовірно, Азія може повторити помилку Європи, яка занурилася у «теплу ванну» та виявилася неготовою до великої війни.

Як і годиться медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що нарощування військового і ядерного арсеналу Китаю свідчить про його наміри напасти на Тайвань. Очевидно, вторгнення відбудеться після виборів президента США.

Читайте також:
Світ
Задля набуття власної національної ідентичності та віддалення від Піднебесної, де панує диктатура, острівна країна обрала шлях декитаїзації.
28 квітня, 07:00
Світ
Острівна країна висхідного сонця знову мілітаризується. Головними точками потенційної ескалації є 3 західні сусіди: РФ, КНДР і КНР.
11 квітня, 06:02
Політика
Попри публічні жонглювання Сі Цзіньпіна миролюбною риторикою, Пекін вишколює армію. У Тайбеї побоюються, що китайці спробують напасти.
05.12.2023, 21:45
Світ
Китай все частіше вдається до провокацій щодо країн, які вважає своїми конкурентами. Військове керівництво США обурене.
28.10.2023, 17:21
Світ
За мовчазної згоди московського Кремля Пекін планомірно опановує Примор'я з подальшим приєднанням за прикладом Гонконґу.
18.05.2023, 17:09
Політика
Диктаторський режим із центром у Пекіні майже рік наживається на крові українців, сприяючи російській геноцидній війні на Сході Європи.
12.02.2023, 21:36