Пентагон фіксує збільшення провокацій КНР у Тихому океані

СВІТ
28.10.2023, 17:21
Пентагон фіксує збільшення провокацій КНР у Тихому океані
Фото: Nikkei Asia

Китай все частіше вдається до провокацій щодо країн, які вважає своїми конкурентами. Військове керівництво США обурене.

Військові літаки та кораблі КНР днями активізувалися в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Про це із посиланням на власні джерела у Пентагоні повідомило видання The Wall Street Journal.

У Міністерстві оборони США відзначають посилення провокацій китайського режиму, як безпосередньо у водах Тихого океану, так і у повітряному просторі сусідніх країн: Японії, Тайваню, В'єтнаму, Філіппін. Очевидно, Сі Цзіньпін шукає шпарини у безпековій системі, яку вибудували американці на Далекому Сході.

Так, напередодні китайський реактивний винищувач провокував ВПС США у регіоні, наближаючись на небезпечну відстань від американського бомбардувальника. Прогнозовано, на місце події відразу ж підлетіла винищувальна група, відігнавши провокатора.

За минулий рік бойові літаки КНР здійснили понад 300 небезпечних маневрів поблизу повітряного простору Тайваню, Японії та Південної Кореї. Особливу увагу китайці приділяли місцям базування американських військових літаків.

На тлі напруженості перемовини між військовими США та КНР поки залишаються у замороженому стані, а помилковий крок когось зі сторін неодмінно спровокує небезпечну ескалацію. Ймовірно, для досягнення статус-кво Джозеф Байден і Сі Цзіньпін домовилися зустрітися на полях саміту Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці 11-17 листопада у Сан-Франциско.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що китайський режим не перший рік наживається на російській агресії у Східній Європі.

Читайте також:
Світ
Прозахідний блок може опинитися сам на сам із китайською загрозою. Найгірше становище в острівної держави зі столицею у Тайбеї.
29 травня, 19:15
Світ
Задля набуття власної національної ідентичності та віддалення від Піднебесної, де панує диктатура, острівна країна обрала шлях декитаїзації.
28 квітня, 07:00
Світ
Острівна країна висхідного сонця знову мілітаризується. Головними точками потенційної ескалації є 3 західні сусіди: РФ, КНДР і КНР.
11 квітня, 06:02
Політика
Попри публічні жонглювання Сі Цзіньпіна миролюбною риторикою, Пекін вишколює армію. У Тайбеї побоюються, що китайці спробують напасти.
05.12.2023, 21:45
Світ
За мовчазної згоди московського Кремля Пекін планомірно опановує Примор'я з подальшим приєднанням за прикладом Гонконґу.
18.05.2023, 17:09
Політика
Диктаторський режим із центром у Пекіні майже рік наживається на крові українців, сприяючи російській геноцидній війні на Сході Європи.
12.02.2023, 21:36