«Епічні зміни» у стратегії нацбезпеки Японії

СВІТ
11 квітня, 06:02
«Епічні зміни» у стратегії нацбезпеки Японії

Острівна країна висхідного сонця знову мілітаризується. Головними точками потенційної ескалації є 3 західні сусіди: РФ, КНДР і КНР.

Про це на шпальтах впливового американського видання The Washington Post заявив генеральний секретар Секретаріату національної безпеки Японії пан Акіба Такео. З його слів, російсько-українська війна не віщує світові нічого доброго, тому варто готуватися до найгіршого.

Від 1970-х років Японія утримується від заохочення експорту зброї, незалежно від її призначення. Однак у міру посилення викликів національній безпеці та міжнародному порядку, наголошує Акіба Такео, ця політика стає дедалі більш неприйнятною.

«Наша країна відкрила шлях до передачі ширшого спектра оборонного обладнання, включаючи винищувачі, розроблені спільно з іншими державами; перш за все, Південною Кореєю та США. Це наші два головні союзники у регіоні. У зв'язку із цим наша мета — зміцнити стримування Китаю, росі та Північної Кореї, котрі об'єдналися заради глобального панування диктатур.

Ми мусимо звільнити місце для справжнього діалогу із країнами та регіонами, включаючи авторитарні режими. Зміна безпекової стратегії Японії спрямована на зміцнення міжнародного порядку, заснованого на верховенстві закону і права, але ми не боїмося застосувати наявну у нас силу, якщо момент потребуватиме цього», — висловився старший радник із національної безпеки острівної азійської держави

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що торік уряд Японії розпочав модернізацію свого флоту під легкі авіаносці. Морські Сили самооборони країни завершили модернізацію двох кораблів класу «Izumo».

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Прозахідний блок може опинитися сам на сам із китайською загрозою. Найгірше становище в острівної держави зі столицею у Тайбеї.
29 травня, 19:15
Світ
Задля набуття власної національної ідентичності та віддалення від Піднебесної, де панує диктатура, острівна країна обрала шлях декитаїзації.
28 квітня, 07:00
Політика
Попри публічні жонглювання Сі Цзіньпіна миролюбною риторикою, Пекін вишколює армію. У Тайбеї побоюються, що китайці спробують напасти.
05.12.2023, 21:45
Світ
Китай все частіше вдається до провокацій щодо країн, які вважає своїми конкурентами. Військове керівництво США обурене.
28.10.2023, 17:21
Світ
За мовчазної згоди московського Кремля Пекін планомірно опановує Примор'я з подальшим приєднанням за прикладом Гонконґу.
18.05.2023, 17:09
Політика
Диктаторський режим із центром у Пекіні майже рік наживається на крові українців, сприяючи російській геноцидній війні на Сході Європи.
12.02.2023, 21:36