Багатоніжки розміром з автомобіль

26.12.2021, 13:48

Присвячується всім любителям говорити, що "раніше і дерева були вищими, і трава зеленішою"

У кам'яновугільному періоді на Землі існували багатоніжки розмірами в цілий автомобіль. Вони важили до 50 кілограмів і цілком могли бути хижими тваринами.

Науковці знайшли скам'янілість найбільшої багатоніжки у світі і завдяки несподіваній знахідці дізналися про цей підклас безхребетних тварин дуже багато цікавого.

За даними наукового видання Science Alert, відкриття було випадково зроблене в Англії. Під час прогулянки, один з аспірантів Кембриджського університету помітив валун, що розколовся надвоє. На ньому можна було розрізнити відбиток тіла стародавньої істоти з великою кількістю кінцівок.

За розрахунками дослідників, вік скам'янілості становить майже 326 мільйонів років. Будова тіла говорила про те, що тулуб стародавньої багатоніжки сягав цілих 2,7 метра.

Багатоніжки розміром з автомобіль_1

Особливості скам'янілостей вказували на те, що багатоніжки жили на вугільних болотах. Такі території приваблювали їх великою кількістю їжі.

Швидше за все, великим розмірам багатоніжок сприяли поживні речовини у навколишньому середовищі та відсутність загрози від хижаків.

Величезні багатоніжки зникли у пермському періоді між 299-252 мільйонами років тому. Точна причина їхньої масової загибелі вченим невідома — можливо їх витіснили інші тварини.

Джерело: hi-news

Читайте також:
Життя
Тепер це науково доведено на основі кількамісячних дослідів науковців Фінляндської республіки.
вчора, 18:12
Життя
Вперше в історії вченим вдалося виростити рослини на місячному ґрунті
14 травня, 11:40
Життя
Минулого разу астрофізики проекту на пресконференції показали першу фотографію чорної діри.
12 травня, 15:16
Життя
Наслідуючи закони еволюції, дезоксирибонуклеїнова кислота постійно змінюється і не завжди ці зміни йдуть на користь людині.
08 травня, 20:40
Економіка
Таке жито невибагливе і може рости на кислих ґрунтах, що несприятливі для пшениці
31 січня, 15:11