Байден та путін хочуть поділити Європу на сфери впливу ?

ПОЛІТИКА
10.12.2021, 15:42
Байден та путін хочуть поділити Європу на сфери впливу ?

Московітські пропагандисти запустили тезу про те, що відносини між США та Росією рухаються до «Карибської кризи 2.0».

Нагадаємо, що майже відразу після онлайн переговорів між Байденом і Путіним московітські пропагандисти почали нагнітати обстановку, запустивши тезу про те, що відносини між США і Росією рухаються до «Карибської кризи 2.0».

Незалежні спостерігачі звертають увагу на заяву начгенштабу московії Герасимова, який раптом оголосив про те, що ядерні сили Росії готові на 95% та виступи двох кремлівських персон – Рябкова з МЗС та одного з негласних радників Путіна Федора Лук'янова, який керує т.зв. "валдайським клубом".

У всіх трьох випадках московіти відкрито просувають тезу про «Карибську кризу 2.0».

На цьому фоні члени НАТО з-поміж країн Східної Європи висловили різке невдоволення та критику на адресу Джо Байдена, який запропонував провести зустріч за участю представників Росії та членів країн НАТО з питань безпеки в Європі, повідомляє Bloomberg.

Як розповів агентству дипломат з неназваної східноєвропейської країни, влада однієї з держав у регіоні «розлютилася» і вимагає прояснити, що планує президент США.

За словами іншого дипломата, країни зі східного флангу НАТО стурбовані тим, до яких поступок можуть призвести переговори з Росією, наскільки може зменшитися свобода дій Північноатлантичного альянсу та його здатність до дій. У минулому ці держави були під окупацією СРСР, а тепер є сусідами з агресивною московією, повідомив співрозмовник агентства.

Раніше Байден заявляв, що планує оголосити про зустріч, у якій візьмуть участь представники Росії та чотирьох країн - союзниць США з НАТО.

Про які саме держави йдеться, він не уточнив. За словами американського президента, мета зустрічі — обговорити занепокоєння московії щодо розширення НАТО та можливість узгодження домовленостей, які знизили б напруженість на східному фланзі альянсу.

Після цього прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що Росії не можна дозволяти втручатися у внутрішні рішення НАТО.

За її словами, Москва намагається під тиском погроз та військової сили змусити Київ відмовитись від планів щодо вступу до альянсу, а також хоче «поділити Європу на сфери впливу».

9 грудня Байден провів переговори з лідерами «бухарестської дев'ятки» — групою країн НАТО зі Східної Європи (до неї входять Болгарія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія та Словаччина). Як повідомили у Білому домі, вони обговорили «дестабілізуюче нарощування військової могутності Росії вздовж кордону з Україною та необхідність єдиної, готової та рішучої позиції НАТО для колективної оборони союзників».

Пропозиція Байдена про зустріч Росія-НАТО прозвучала наступного дня після його переговорів із Путіним. Як розповіли пропагандисти Кремля, у ході розмови 7 грудня путін зажадав надати московії гарантії, що виключають просування НАТО на схід. У Держдепартаменті США пізніше повідомили, що Байден не робив Росії жодних поступок.

Агентство Associated Press вже повідомило, що Вашингтон запропонує Києву надати територіям на сході України, які зараз контролюють сепаратисти, що підтримуються Росією, «певний ступінь» автономії.

Як йдеться у публікації, Вашингтон стоятиме перед непростим завданням — з одного боку, переконати Україну піти на низку поступок на Донбасі, з іншого — зробити так, щоб це не виглядало перемогою путіна.

Як раніше вже інформував "Останній Бастіон", Джо Байден фактично сприяє подальшій аґресії РФ, плазуючи перед кремлівським "бункерним щуром".

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Опінії
«Нужно просто перестать стрелять»
16:45
Війна
Su-57 Felon найновіший винищувач на озброєнні ПКС росії
вчора, 15:54
Світ
Поки в Україні за свободу воюють представники пригноблених московією фіно-угорських народів, кремлівські спецслужби зачищають тили.
15 травня, 09:18
Світ
Необільшовицький режим росії, встановлений кремлівським бункерним щуром, продовжує масово знаходити "нацистів" серед сусідів.
04 травня, 19:02
Війна
Дмітрій Кісільов знову засвітився на інформаційній передовій
03 травня, 14:48
Війна
Приготування до улюбленого, сакрального свята всіх путіністів – "9 травня" – цьогоріч триває без колишнього розмаху і пафосу.
30 квітня, 20:24