Бандитським методам роботи колекторів зась !

ПОЛТАВА
09.04.2021, 15:50
Бандитським методам роботи колекторів зась !

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про захист боржників від неправомірних дій колекторів.

Президент України підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості"

По суті, колекторам запропонували «етичний кодекс», за порушення якого каратимуть штрафами і виключенням з Реєстру колекторських компаній.

Що зміниться?

1️⃣ З’явиться Реєстр колекторських компаній

Його вестиме Нацбанк. Без реєстрації в цьому реєстрі колектори не зможуть працювати. Планується, що реєстр буде публічним, тобто перевірити компанію зможе кожен бажаючий.

2️⃣ Введуть кодекс поведінки колекторів, НБУ стежитиме за його дотриманням

Колекторам ЗАБОРОНЯТЬ прямо загрожувати, шантажувати, вводити в оману, телефонувати вночі або приховувати номер. Крім того, КОЛЕКТОР БУДЕ ПОВИНЕН називати своє ім'я, назву компанії, підстава дзвінка і розмір боргу.  А на вимогу боржника – ще й надавати підтверджуючі документи протягом 7 днів.

Також закон ЗАБОРОНЯЄ ЗБИРАТИ І ОБРОБЛЯТИ НАСТУПНУ ПЕРСОНАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ: про графік роботи, місця відпочинку, інформацію з соцмереж, особисті фотографії тощо.

Якщо колектор не дотримуватиметься вимоги, на нього можна буде скаржитися до Нацбанку.

3️⃣ За порушення почнуть карати

Законопроект передбачає штрафи від 51 до 102 тисяч гривень і виключення з Реєстру колекторських компаній. Якщо колектор мінімум двічі протягом року порушив такі вимоги, кредитор повинен розірвати договір з ним і повідомити про це Національний банк.

4️⃣ З’явиться нове правило для банків

Банк або інша фінансова компанія, яка видає кредити, буде зобов’язана публікувати інформацію про колекторські компанії, з якими співпрацює.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26.10.2023, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10.10.2023, 12:15
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01.06.2023, 17:09
Опінії
Держава відокремила себе від громадян і насаджує хибну модель примусових і обмежувальних взаємовідносин. Це небезпечно під час війни.
13.05.2023, 17:01
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51